Úvodní stránka | Recenze | Reporty | Ukázky | Odkazy | Diskuse
Guestbook | Chat | Archiv | Partylist | Trancefusion


Re: Dokumentární filmy
(30. 09. 2010 23:41)
Tak už jsem ten film Invisible Empire: A New World Order Defined viděl a je to podobně jako Loose Change: 2nd edition zase strašně zmatený. Film překypuje informacema, který jsou doslova chrlený bez ladu a skladu a hlavně bez nějaký hlubší a jasnější analýzy, takže z toho filmu pak nakonec nemáte žádnej pocit, protože nevíte, co si máte a nemáte myslet. Aspoň tak to na mě působilo.. A to ten začátek byl dost slibnej..

Chtělo by to téma zpracovat nějak postupně, na kapitoly, třeba i ve vícedílném filmu (podobně jako v Power of Nightmares: Rise of the Politics of Fear (Moc nočních můr aneb Vzestup politiky strachu)) a nějaká klidnější postupná analýza a vysvětlení těch základních pojmů, organizací, institucí a lidí, kteří za tím stojí.. Takovej slepenec všeho se všim fakt nepomůže žádný lepší informovanosti o tomto tématu mezi lidmi, jak se tvůrci snažejí a pokoušejí... sm6 A přitom to téma je tak zajímavý a tak obsáhlý, že to přímo vybízí k nějakýmu bližšímu podrobnějšímu vysvětlení a analýze.. sm7
Edit: Fox Mulder (01. 10. 2010 16:34) (1x)


__________________________________________________________________________________________________
Vzbuřte se proti hrubkám na internetu
Re: Dokumentární filmy
(01. 10. 2010 00:06)
Fox : je to nekde na netu v cestine ? Treba na google video ?

http://img443.imageshack.us/img443/2255/baner9fo6.png
strom

[www.csfd.cz]
[iamek.rajce.idnes.cz]
250films.net
Slávie pi čaje !
Re: Dokumentární filmy
(01. 10. 2010 16:29)
citace:
iamek
Fox : je to nekde na netu v cestine ? Treba na google video ?

Jasně, vždyť jsem to sem dával v minulym příspěvku.. sm3 Tak ještě jednou, ať je to i na týhle stránce...

Invisible Empire: A New World Order Defined (2010)
(Neviditelná říše: Nový světový řád definován)

Trailer s českými titulky (1:40):


Celý film s českými titulky (134:01):


sm4
Edit: Fox Mulder (01. 10. 2010 16:46) (1x)


__________________________________________________________________________________________________
Vzbuřte se proti hrubkám na internetu
Re: Dokumentární filmy
(01. 10. 2010 17:23)
Fox: Fall of the republic je mnohem zajímavější a už je delší dobu taky otitulkovaná verze. Viděl jsi už?


[www.csfd.cz] [www.last.fm] [www.facebook.com] [www.twitter.com]

Re: Dokumentární filmy
(01. 10. 2010 17:28)
citace:
Fox Mulder
Film překypuje informacema, který jsou doslova chrlený bez ladu a skladu a hlavně bez nějaký hlubší a jasnější analýzy, takže z toho filmu pak nakonec nemáte žádnej pocit, protože nevíte, co si máte a nemáte myslet.

A ty bys chtěl, abys po zhlédnutí dokumentu "věděl, co si myslet"? Tos tak zblbej propagandou, že tohle pro tebe znamená kvalitní výstup? Reklamy ti např. velmi zřetelně sdělí, co si máš myslet, stačí zapnout telku :-)

Nicméně ten tvůj požadavek na "hlubší a jasnější analýze" podle mě nemůže bejt naplněnej už jen proto, jakého tématu se to týká. Detailně zdokumentovat nějaké současné tajné spolky, organizace a spiknutí už z principu nelze, protože jsou tajné :-) Musel by promluvit nějaký insider, abych dostali podrobnější a definitivní odpovědi. To je právě klíčový nedostatek tzv. konspiračních teorií, že nikdy nemohou ten fenomén skutečně zmapovat, a pouze na základě nějakých indicií a historických skutečností pouze dovozovat, jaká je skutečná pravda. Celé tohle hnutí je podle mého dobré jen jako určitý sociální jev, díky kterému můžou lidi "prozřít", ve smyslu že to ti nahoře s nimi pravděpodobně nemyslí moc dobře, ale to je pouze jedinečný jev, který nelze opakovat. Proto další a další dokumenty o tomtéž a v bleděmodrém nikdy nemůžou přinést příliš nic nového, kromě démonizování "figur v pozadí". Je zároveň příznačné, že ten dokument se nezabývá tím, co s tím ten který člověk, co se na to dívá, může dělat (jen na konci říká, že by lidi proti tomu měli bojovat, ale jak, to už neříká). To je přece to nejzásadnější, co by si z toho měl odnést. V tom vězí celý klíč k tomu osvobození se, od takového systému, který nechceme. Můžeme se denně dívat na dvacet takových dokumentů, číst alternativní zprávy a psát o tom na diskusní fóra, ale všechno to má pramalý vliv na skutečný svět a život. Naše apatie je to, co tenhle systém drží pohromadě.

Proto mi mnohem zásadnější a přínosnější, přijde ta Kolektivní psychóza, kterou překládám, protože ta se právě tímhle zabývá. Tys to trochu odsoudil jako nějaké plané filozofování, ale tak nějak nevím, co ty bys chtěl z tohohle tématu dalšího vytěžit a za jakým účelem? Tenhle dokument tě evidentně nenaplnil, tak co konkrétně by sis z toho nejradši odnesl a k čemu si myslíš, že by to bylo užitečné?
Re: Dokumentární filmy
(01. 10. 2010 21:34)
2 kreeki:
citace:
kreeki
Fox: Fall of the republic je mnohem zajímavější a už je delší dobu taky otitulkovaná verze. Viděl jsi už?

Neviděl. Kde to je? sm3

2 Andrews:
citace:
Andrews
A ty bys chtěl, abys po zhlédnutí dokumentu "věděl, co si myslet"? Tos tak zblbej propagandou, že tohle pro tebe znamená kvalitní výstup? Reklamy ti např. velmi zřetelně sdělí, co si máš myslet, stačí zapnout telku :-)

Ale to né, tak jsem to nemyslel.. Ty jseš horší než já. sm2 Já to nemyslel jako doslovně, já to myslel jako ve smyslu, že je to tak zmatený, že se v tom člověk (tedy já) neorientuje a pak to nepochopí a nedokáže si na to udělat názor, protože to nepochopil. Chápeš? sm3 Tak jsem to myslel..

Jinak filmy, kde mi vnucují nějaký názor mi (možná překvapivě) ani zas tak moc nevadí, pokud ten film se netváří jako nestranný (viz údajně "nestranný" dokument BBC o WTC7) a dopředu s tím počítám. Já ten vnucovaný názor stejně podrobuju vlastní kritice, nejsem pasivní konzument cizích myšlenek. V takovém filmu s vnucovaným názorem člověk ví na čem je a kouká se na to z pohledu toho kdo to natočil a pak si udělá trošku názor nejen na tu problematiku, ale i na toho člověka, co to vytvořil.. Pak je ale lepší, když máte to samé vytvořené ještě druhou stranou, abyste to viděli ze dvou stran, ze dvou pohledů a pak se rozhodli s kým souhlasíte.

citace:
Andrews
Nicméně ten tvůj požadavek na "hlubší a jasnější analýze" podle mě nemůže bejt naplněnej už jen proto, jakého tématu se to týká. Detailně zdokumentovat nějaké současné tajné spolky, organizace a spiknutí už z principu nelze, protože jsou tajné :-) Musel by promluvit nějaký insider, abych dostali podrobnější a definitivní odpovědi. To je právě klíčový nedostatek tzv. konspiračních teorií, že nikdy nemohou ten fenomén skutečně zmapovat, a pouze na základě nějakých indicií a historických skutečností pouze dovozovat, jaká je skutečná pravda.

Jasně, úplného jednoznačného závěru se asi nikdy nedočkám a ani ho v tomto velice obsáhlém, komplikovaném a vlastně neúplném tématu ani neočekávám! sm3 Jde mi ale o ten scénář a režii toho dokumentu, kdy je to v rychlym sledu jak nějakej trailer a celkově to působí dost neuspořádale, jako by měli strašně málo času na vytvoření toho dokumentu a dělali to narychlo, na poslední chvíli, tak mi to přišlo.

Třeba se podívej na dokument Zero: An Investigation Into 9/11, kterej je defacto taky o "konspirační teorii", tak ten je velice precizně vytvořen, vznikal prej snad 2 roky a podílelo se na něm relativně velký množství lidí (titulky po filmu trvaj několik minut) a je to na tom znát, informace jsou podávaný postupně, systematicky, člověk to stíhá, chápe, jsou tam vysvětlený ty spojitosti, souvislosti, detaily, pokud byly.. Věřim, že podobně by to šlo i u tématu NWO, byť máš pravdu, že je mnohem obsáhlejší, obtížnější a abstraktnější, než 9/11. Stejně věřim, že by mohli dobře vysvětlit např. ty spolky, historii OSN, EU, ty osobnosti (Rockefeler, Kissinger, atd.). Jde to, ty informace jsou, jen je potřeba je podat v klidu, srozumitelně, postupně a ne to vychrlit jak sopka ve 130 minutách. Tak jsem to myslel.

citace:
Andrews
Celé tohle hnutí je podle mého dobré jen jako určitý sociální jev, díky kterému můžou lidi "prozřít", ve smyslu že to ti nahoře s nimi pravděpodobně nemyslí moc dobře

Jo, já to taky chápu minimálně jako takový "vystřízlivění" z toho všeobecnýho kolektivního vědomí, který je něčim/někým nějak hnaný určitým směrem (globální trend) a poukázání na to, že globální instituce (OSN, IPCC, EU, apod.) nemusí být automaticky "ti hodní, co nám pomáhají".

citace:
Andrews
Proto další a další dokumenty o tomtéž a v bleděmodrém nikdy nemůžou přinést příliš nic nového, kromě démonizování "figur v pozadí".

S tim nesouhlasím. Přinášejí nové aktuální informace o tom všem (v poslední době to byly informace o Obamovi, o EU, aféra Climategate, apod.) a ty informace celkově nějak soustřeďují, shromažďují, třídí, zveřejňují, takže to je pak známo (pro toho kdo se zajímá)... To je myslim výsledek té jejich práce.

citace:
Andrews
Můžeme se denně dívat na dvacet takových dokumentů, číst alternativní zprávy a psát o tom na diskusní fóra, ale všechno to má pramalý vliv na skutečný svět a život.

To je bohužel pravda.. Ale tak je dobrý o tom aspoň vědět, být připraven, být ostražitý a nesežrat všechno i s navijákem. Čím víc lidí bude takto "připraveno", tím obtížnější pak bude zavést nějaký (post)moderní totalitní režim 21 století. Věřim tomu, že ty dokumenty svůj smysl mají, protože informují, vzdělávají, vzniká určitá komunita lidí co se zajímají, mluví o tom, přinášejí informace dále lidem do společnosti a to je určitě pozitivní. Společnost má být aktivní, jinak je odsouzena k nastolení nějakého totalitního režimu, jedno jakého, prostě nějakého, protože to pak neni občanská společnost, ale stádo ovcí.

citace:
Andrews
Proto mi mnohem zásadnější a přínosnější, přijde ta Kolektivní psychóza, kterou překládám, protože ta se právě tímhle zabývá. Tys to trochu odsoudil jako nějaké plané filozofování, ale tak nějak nevím, co ty bys chtěl z tohohle tématu dalšího vytěžit a za jakým účelem?

Vidíš, díky za připomenutí, musim se na to někdy znovu podívat. Já zatim četl jen ten první díl a moc jsem z toho nebyl moudrej, tak snad budu moudrej z dalších dílů.. sm3 No více bych chtěl vytěžit to co už je známo, aby to bylo uspořádáno tak nějak vedle sebe, postupně, do "hloubky" (ale ne tak jak to slovo chápeš ty, tedy opravdu do hloubky, prostě normálně vysvětlený, ne jen nakousnutý a hned odběhlý k dalšímu tématu), protože ty informace jsou, jen jsou strašně neuspořádaně podávaný... sm4

citace:
Andrews
Tenhle dokument tě evidentně nenaplnil, tak co konkrétně by sis z toho nejradši odnesl a k čemu si myslíš, že by to bylo užitečné?

No za účelem informovanosti, pochopení tématu aspoň do určité míry.. K čemu je užitečná nějaká kniha? K tomu samému přece! sm4


__________________________________________________________________________________________________
Vzbuřte se proti hrubkám na internetu
Re: Dokumentární filmy
(01. 10. 2010 21:47)
Fox : Diky :)
Edit: iamek (01. 10. 2010 21:47) (1x)

http://img443.imageshack.us/img443/2255/baner9fo6.png
strom

[www.csfd.cz]
[iamek.rajce.idnes.cz]
250films.net
Slávie pi čaje !
Re: Dokumentární filmy
(02. 10. 2010 16:23)
citace:
Fox Mulder
To je bohužel pravda.. Ale tak je dobrý o tom aspoň vědět, být připraven, být ostražitý a nesežrat všechno i s navijákem. Čím víc lidí bude takto "připraveno", tím obtížnější pak bude zavést nějaký (post)moderní totalitní režim 21 století. Věřim tomu, že ty dokumenty svůj smysl mají, protože informují, vzdělávají, vzniká určitá komunita lidí co se zajímají, mluví o tom, přinášejí informace dále lidem do společnosti a to je určitě pozitivní. Společnost má být aktivní, jinak je odsouzena k nastolení nějakého totalitního režimu, jedno jakého, prostě nějakého, protože to pak neni občanská společnost, ale stádo ovcí.

Takováhle "příprava" podle mého jako "obrana proti totalitě a ovládání" nestačí. Jako jedinec se sice můžeš naučit kriticky vnímat a rozlišovat informace, ale pokud nezačneš nějak reálně konat, tak ten systém, ve kterém žiješ, se nezmění; respektive budeš stále vydán na milost těm, kteří ho ovládají. Hospody jsou plné lidí, kteří nadávají na poměry - to znamená, že jsou si vědomi, že s nimi není nakládáno férově - a dokonce i v médiích občas proběhne nějaká kauza a zprávy o korupci, ale protože s tím nikdo nic ve skutečnosti nedělá, tak to běží dál a dál.

Protože nikdo za ten stav nechce přijmout osobní zodpovědnost a čeká, že to za něj vyřeší někdo jiný. Novináři by měli být "hlídacími psi demokracie", jenže víme, jak je to s nezávislostí médií. Projekty celebrit jako Live 8, nebo jak se to jmenovalo, by měly "bojovat proti chudobě a hladu v zemích třetího světa", jenže praktický efekt to má nula a my všichni z toho akorát máme takový nějaký dobrý pocit, že jsme pro to "něco" udělali, byť jen zprostředkovaně. Nikdo těm lidem neřekne "Přestaňte se přežírat jako prasata", protože to by je taky mohlo naštvat. To nikdo nechce slyšet, protože to by znamenalo, že je za to taky zodpovědný. Místo toho se pošle z nového iPhonu DMS a svědomí má zase chvíli pokoj.

To je příklad, ale takhle ta dynamika funguje v mnoha případech.

My všichni jsme stádo ovcí. Pokud bude hlad a bída, lidi se snadno a rychle vzdají svých svobod, aby je vyměnili za "jistoty". Tomu se říká totalita a situace před druhou světovou to celkem dobře dokazuje. Lidi se bohužel dokážou aktivizovat až ve chvíli, kdy se jim sebere to, na co (si myslí, že) mají nárok. Až potom, co v televizi nepoběží Primá má talent, tak začnou zjišťovat, jestli něco není špatně. První náznaky už teď vidíš v Evropě, kdy se už skoro celoplošně (a sice marně) stávkuje proti úsporným opatřením. A to ještě zdaleka není nejhůř. Až lidi skutečně vyjdou do ulic a budou chtít bojovat, bude už zřejmě pozdě a hodně jich následkem toho zemře, protože stát(y) na to budou připravené a postaví se proti nim.
Re: Dokumentární filmy
(07. 10. 2010 02:03)
Zeitgeist: Moving Forward

Nový film Zeitgeist (ala Zeitgeist 3) vyjde v lednu 2011.

Trailer (5:53) se slovenskými titulky:__________________________________________________________________________________________________
Vzbuřte se proti hrubkám na internetu
Re: Dokumentární filmy
(20. 10. 2010 01:03)
The Union: The Business Behind Getting HighRe: Dokumentární filmy
(29. 10. 2010 10:49)
Silně doporučuju Century of the Self, asi jeden z nejlepších a nejpotřebnějších dokumentů, co jsem kdy viděl. Nemá to takový ten bulvární styl konspiračních filmů a videí, ale je to prakticky o tom samém a zároveň mnohem užitečnější v tom, že odhaluje ty procesy, které stojí za ovládáním lidí.

Bohužel ale nevím, kde to sehnat s českými titulky, zkuste kdyžtak Google.
Re: Dokumentární filmy
(08. 11. 2010 22:05)
Inside Job - The Movie

Na netu to nikde full není, asi časem bude. Nicméně je to must watch.
Re: Dokumentární filmy
(20. 12. 2010 16:35)
Re: Dokumentární filmy
(21. 12. 2010 04:18)
avatar Dolvich (moderátor)
Re: Dokumentární filmy
(14. 07. 2012 16:02)
Být Dýdžej - dokument České televize[www.mixcloud.com]
avatar Dolvich (moderátor)
Re: Dokumentární filmy
(25. 07. 2012 01:12)
Paul van Dyk - God Is a DJ?
Dokument francouzskoněmecké televize ARTE vysílaný v roce 2002 (v němčině)


Edit: Dolvich (25. 07. 2012 01:13) (1x)

[www.mixcloud.com]
Re: Dokumentární filmy
(25. 07. 2012 11:24)
V poslední době ujíždím na dokumentech o přírodě z produkce BBC:

jednak se jedná o dokumenty o zvířatech, kde jako vypravěč působí známý biolog David Attenborough, např.

Život savců [www.csfd.cz]
Svět obojživelníků a plazů [www.csfd.cz]
Ptačí svět [www.csfd.cz]
Život [www.csfd.cz]
Zázraky života [www.csfd.cz]
Zázračná planeta (Planeta Země) [www.csfd.cz]
Modrá planeta [www.csfd.cz]
Fascinující proměny přírody [www.csfd.cz]

jednak další dokumenty BBC zaměřující se hlavně na faunu, floru popřípadě zvyky lidí v určitých částech světa:

Divoká Afrika [www.csfd.cz]
Divoká Čína [www.csfd.cz]
Divoká Indie [www.csfd.cz]
Divoký Karibik
Jižní Pacifik
Madagaskar [www.csfd.cz]
Divoká Australasie [www.csfd.cz]
Život v divočině (o přírodě Jižní Ameriky) [www.csfd.cz]
Nezkrocená příroda Indonésie [www.csfd.cz]
Frozen planet (o přírodě v arktických oblastech) [www.csfd.cz]

kdo má vztah k přírodě a ke všemu živému, tak musí nad záběry s těchto dokumentů naprosto žasnout. Jedná se vesměs o seriály většinou o 6ti dílech, kde trvá jeden díl kolem 50 minut. Ale jak říkám, je to unikátní podívaná, navíc se zajímavým a poučným komentářem, a zaručeně se dozvíte věci, o kterých jste neměli ani tušení
Doporučuju sm11
Edit: wenca (03. 08. 2012 22:35) (2x)

"Dnešní lidi jsou čím dál tím více kokoti. Dneska už neexistuje něco jako láska v mladém věku a něco jako něžné city, krásné povznášející emoce. .... Tohle všechno je v uplift tranceu. Bohužel už to není v lidech!!!" Villon
avatar Dolvich (moderátor)
Re: Dokumentární filmy
(21. 08. 2012 18:17)
Proměny českého zločinu - dokument České televizeNejslavnější kriminální případy 90. let, nové metody užívané podsvětím i policií.

Kriminalisté a jejich speciální složky čelí po dobu více než deseti let novým druhům kriminality a zločincům, disponujícím milionovými částkami a vybavenými nejnovější technikou.
Dokument Zory Cejnkové "Proměny českého zločinu" zaznamenává právě ty nejznámější případy nových forem kriminality a jejího potírání českou policií.
Některé kauzy znamenaly zlomové okamžiky pro práci kriminálky, justice i pro celou českou společnost. Například kauzy "Opočenský" - nutná sebeobrana, "Orlík" či "Roubal" - nájemné vraždy, "Lehké topné oleje" - hospodářská kriminalita, jež znamenaly pro vyšetřovatele tvrdou lekci a potřebu reagovat na dosud neznámé jevy.
S využitím unikátních policejních záběrů z akcí či rekonstrukcí, vzpomínek vyšetřovatelů, kriminalistů, policejních techniků se dozvíme o nových technických metodách jejich práce.
Každý vybraný případ reprezentuje jednu metodu vyšetřování, sledování, vyhodnocování informací apod. Takže například uvidíme případy vyšetřené pomocí termovize, superprojekce, detektoru lži, testech DNA, počítačů, policejních agentů. Možná ale mezi nimi budou i takové případy, kterým se dosud, ani s využitím techniky, nepodařilo přijít na kloub.
V návaznosti na to je podstatná i skutečnost, zda získané informace stačily k odsouzení pachatele před soudem. A jako úplný dovětek - reakce tisku a veřejnosti. Zde stojí za zmínku působení televizí, například jistá komerční televize málem zhatila zatčení orlického vraha Černého, neboť prozradila přísně utajovanou policejní akci v mimořádném přímém přenosu?
Díky jistému časového odstupu bude možné hodnotit, jak policie a kriminálka obstála a jaké byly i další důsledky vyšetřování, tedy to, zda případ změnil naše trestní právo, co znamenal pro postižené, pro pachatele i pro zainteresované kriminalisty. Nepůjde tedy o jednostranné vychvalování práce policie, ale o celkovou reflexi zločinu.

Zdroj: [www.ceskatelevize.cz]
Edit: Dolvich (05. 09. 2012 03:57) (1x)

[www.mixcloud.com]
avatar Dolvich (moderátor)
Re: Dokumentární filmy
(23. 08. 2012 18:12)
Hon na svatého Maura - dokument České televizeKdyž 17. července 1984 kontaktoval americký obchodník Danny Douglas československý konzulát ve Vídni a nabídl československému státu značnou částku jako protihodnotu za jistý předmět, začal nevšední příběh hledání ztracené unikátní památky, nemající u nás obdoby. Američan nabídl československé straně obchod. Chtěl vyzvednout a odkoupit relikviář sv. Maura, památku evropského významu a nevyčíslitelné ceny, která se měla nacházet na našem území. Háček byl v tom, že obchodník jako jediný věděl, kde je relikviář ukryt. Byla rozehrána hra mezi ním a československými úřady o to, kdo relikviář získá. Dokumentární film ostravského studia ČT se snaží zmapovat detektivně-špionážní kauzu 80. let, je ale také ukázkou pokřiveného přístupu předlistopadových ministerstev, úřadů i některých odborníků při jednání o, pro naši kulturu, tak zásadní věci.

Zdroj: [www.ceskatelevize.cz]
Edit: Dolvich (05. 09. 2012 03:58) (1x)

[www.mixcloud.com]
avatar Dolvich (moderátor)
Re: Dokumentární filmy
(31. 08. 2012 04:58)
Kdyby mě zabili - dokument České televize"Kdyby mě zabili, měl bych nádherný pohřeb za státní peníze a zbyla by po mně jen tabulka na zdi se jménem někde u toalet," říká smutně bývalý elitní policista Michal. V současnosti se skrývá v zahraničí, protože v demokratické České republice se dvacet let po listopadovém převratu obává o svůj život. Z normálu jej vychýlily dva případy z roku 2007, které vyšetřoval. Když zjistil, že smrt arménského občana a vražda řidiče Sazky má společného jmenovatele, začal rozkrývat struktury zločineckého podsvětí. Jeho protivníkem se stala přímo hlava ruskojazyčné mafie (tzv. vor v zakoně), která na našem území působí. Policista protivníka usvědčil. Když pak ale český soud mafiánského bosse osvobodil, Michal najednou pocítil horkou půdu pod nohama.
Ruskojazyčný organizovaný zločin se v naší zemi etabloval v devadesátých letech. Je úzce svázán se sítí agentů KGB a StB a s protagonisty bývalého režimu a s jejich ekonomickými zájmy. Bohužel je dnes už také hluboce spřízněn se současnou politickou a hospodářskou elitou České republiky. To v podstatě účelově znemožňuje nestranná policejní vyšetřování mafiánských zločinů a spravedlivá objektivní soudní rozhodnutí. Dnes už totiž nevíme, kdo je kdo. Nevíme jestli policista a soudce není zároveň zločinec, jak konstatuje jeden z účinkujících v dokumentu Jána Nováka Kdyby mě zabili...
Edit: Dolvich (05. 09. 2012 03:59) (1x)

[www.mixcloud.com]
avatar Dolvich (moderátor)
Re: Dokumentární filmy
(31. 08. 2012 05:02)
Al Capone: Zjizvená tvářVzestup a pád amerického legendárního mafiánského "kmotra" v Chicagu. Jeho ambice byla stát se hlavou organizovaného zločinu v celém městě. Surové násilí a inteligence snoubeny v člověku bez zábran. To byl Al Capone.
Edit: Dolvich (05. 09. 2012 04:00) (1x)

[www.mixcloud.com]
avatar Dolvich (moderátor)
Re: Dokumentární filmy
(01. 09. 2012 11:10)
Lovecká sezóna - dokument České televizeŽijeme ve světě lovců a těch lovených. Žijeme ve světě, jenž je naplněn moderními technologiemi a činnostmi, které jsou jen jinými náplněmi pro po věky stále stejné úlohy, pudy a atavismy. Muži se nemění. Nezměnila se ani jejich potřeba lovu. V dokumentu vystupují dva lovci sexuálních zážitků, dva lektoři kurzu svádění a jejich žáci (video obsahuje pouze tuto část), jeden odstřelovač, jeden vědec lovící myšlenky a jeden paparazzi lovící celebrity. V dokumentu uvidíte jednu odstřelovací pušku, jednu loveckou pušku, jeden obrázek revolveru na slipech a jednu umělou vagínu. V dokumentu je uloven jeden divočák, velké množství žen, několik celebrit a žádný náhodný chodec. K dokumentu je na závěr jako bonus přiložen slovník loveckých výrazů. Dokument režiséra Richarda Komárka lze sledovat na dva způsoby. Jde o první feministický dokument natočený mužem - o krutě pravdivý pohled na české muže. Nebo se jedná o mužsky šovinistický pohled na tradiční činnost mužů - lov. Rozhodně Vás nesmí dokument v programu ČT minout, pokud jste kdy chtěli znát odpovědi na následující otázky: Existuje stoprocentní metoda lovu dívek na diskotéce? Víte, co je to otvírák? Máte ho? Když už jste svůj úlovek skolili, proč je dobré úlovku roztáhnout slabiny? Jak docílit veselého pohledu u vycpané lišky?
Edit: Dolvich (05. 09. 2012 04:02) (1x)

[www.mixcloud.com]
Re: Dokumentární filmy
(01. 09. 2012 13:13)
Loveckou sezónu jsem viděl.....sm0 ti kluci, kteří tam provádějí pick-up (balení holek) jsou občas úsměvní, ale vím, že jednu dobu jsem se o to taky zajímal, když se mi dlouho předlouho nedařilo sbalit žádnou holku......nějaké informace jsou určitě užitečné a odsoudit to jako "legrační, trapné" atd. není na místě.... jak ale člověk zjistí a jak jsem zjistil já, jednou potká někoho, na kterého/ou nebude muset používat žádné naučené fráze a sypat z rukávu vtipná kouzla, triky atd., aby tu holku bavil a stejně se do sebe zakoukaj......
Byly časy, kdy jsem chodíval na discotéky a na lístečku jsem měl napsané tyhle různé finty, triky, fráze pro pobavení, fráze předstírající vtipnou drzost.....
a nakonec mám holku, na kterou jsem nic z tohodle nepoužil a už 8 měsíců je do mě zamilovaná a já do ní, takže asi tak sm0

"Dnešní lidi jsou čím dál tím více kokoti. Dneska už neexistuje něco jako láska v mladém věku a něco jako něžné city, krásné povznášející emoce. .... Tohle všechno je v uplift tranceu. Bohužel už to není v lidech!!!" Villon
avatar Dolvich (moderátor)
Re: Dokumentární filmy
(05. 09. 2012 14:44)
300 SparťanůNa vrcholu řecko-perských válek vedl král Persie Xerxes největší armádu, jaká kdy byla sestavena po dobu dobývání Řecka. Leonidas - spartský král, spolu se třemi stovkami bojovníků a několika tisíci Řeků čekal na jeho vojska, která čítala přes 300 tisíc mužů, v úžině u Thermopyl. Sparťané a jejich spojenci čekali na svého nepřítele v úzkém průsmyku sedm dní a nocí. Těžce vyzbrojená perská armáda nebyla schopna na tak malém prostoru vůbec manévrovat. Sparťané a jejich spojenci bojovali, dokud nebyl poslední nepřítel mrtvý. Hrdinství těch, kteří bojovali a nakonec zemřeli, pomohlo určit směr západní civilizace a dalo řeckým městským státům čas sestavit armádu schopnou vzdorovat Peršanům. Jejich taktika je dodnes vyučována na vojenských akademiích po celém světě. Je uváděna jako dokonalý příklad správně zvolené strategie, která zabezpečila vítězství nad nesrovnatelně silnějším protivníkem.
Edit: Dolvich (18. 09. 2012 22:43) (1x)

[www.mixcloud.com]
Re: Dokumentární filmy
(22. 01. 2013 12:19)
Nie zrovna dokumenty, ale docela pekne spracovaných 5 videí, ktoré ukazujú pozadie rôznych scén z rôznych častí sveta.
[news.beatport.com]

Current top 5:
1.ANDRE SOBOTA - Saudade (Original Mix)
2.Ripperton - Let's Hope (Bicep Remix)
3.Nick Curly - Underground (Dennis Ferrer Remix)
4.Breach - You Won't Find Love Again (Original Mix)
5.Pete Oak - Baby Baby (Original Mix)
Re: Dokumentární filmy
(27. 01. 2013 00:49)
Celkem zajímavý dokument:
Pevnost:
[www.bestfilm.cz]
avatar Dolvich (moderátor)
Re: Dokumentární filmy
(18. 09. 2013 00:12)
Autor:
Váš email:
Předmět:
Spam prevention:
Please, solve the mathematical question and enter the answer in the input field below. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
Question: how much is 18 plus 6?