Úvodní stránka | Recenze | Reporty | Ukázky | Odkazy | Diskuse
Guestbook | Chat | Archiv | Partylist | Trancefusion

Re: How about drugs?
(08. 03. 2010 08:10)
A ještě k Foxovi.

citace:
Fox Mulder
Po legalizaci LSD zůstane LSD, perník zůstane perníkem.

Vím, že ty s tím implicitně počítáš, jen pro ostatní to rozvinu:

Drogy by to byly pořád stejné, ale s tím rozdílem, že...

a) Byly by kvalitnější (čistší), ergo by méně škodily ve všech ohledech -> méně peněz na léčbu závislých
b) Peníze z nich by šly do rukou státu (k tomu přičtěme peníze dosud vydávané na protidrogovou politiku - cca 100 mil. ročně)
c) Drogy by byly levnější -> snížení kriminality spojené s drogami
d) Zmizeli by dealeři, skončily by varny a laboratoře, mafie by přestala inkasovat zisky z drogového obchodu

To je jen pár těch hlavnějších bodů, které mě napadly okamžitě. Našlo by se toho více...

citace:
Fox Mulder
Dnes je ta vysoká cena zajisté i proto, že se jedná o ilegální zboží, který se nesmí ani vyrábět, ani distribuovat, ani prodávat, ani ho mít jen v držení. Takže vysoké ceny bych se vážně nebál.

Bylo by docela zajímavé, jak by ta cena byla nakonec nastavena. Dnes tvoří průměrně 90% (!) ceny riziková přirážka. Například heroin je předrážen až stonásobně.

citace:
Fox Mulder
A ano, dá se říci, že se jedná o zlegalizování špatné věci.

Zdravotně závadné, řekl bych já. A to ještě v závislosti na užívaném množství.
Edit: Sq4Raa (08. 03. 2010 08:31) (1x)

Bez práce nejsou koláče. Tedy bez práce nejsou peníze a bez peněz nejsou koláče. No a bez koláčů není párty!
(09. 03. 2010 09:03)
Vzpomněl jsem si ještě na tenhle rozhovor, škoda jen, že je tak stručný.

Prohibice zklamala, musíme drogy legalizovat

Bez práce nejsou koláče. Tedy bez práce nejsou peníze a bez peněz nejsou koláče. No a bez koláčů není párty!
(10. 03. 2010 22:34)
[chibis.overstream.net] Asi jsem našel zdroj foxovo vzdoru, a chci říct že mě to trochu umírnilo. No, každopádně se všichni podívejte sami.
Edit: seven (10. 03. 2010 22:35) (1x)
(10. 03. 2010 22:37)
Zdroj ,,Foxovo vzdoru'' vychází ze znalostí. Na to video se pak podívám.

(10. 03. 2010 22:43)
Sq4Raa: No jo, ty kedlešbábosm4sm3
(10. 03. 2010 22:45)
I'm just sayin'. Podívání se na jeden dokument ti věci nevyjasní. Ani už nespočítám, kolik jsem toho přečetl.

(11. 03. 2010 00:47)
Nechce se mi to číst....
Nekouřím, nepiju, nefetuju, nehulím a co si kdo dělá se svým životem, je každého problém...

Někdo je závislý i na internetu a ten je legální už pěknou dobu.
Jiný zas obtěžuje holčičky v parku, protože nemůže žít bez sexu.
Tanorexie taky vznikla z naprosto legálních solárií.
A pak přijde na párty Škvára a vůbec nic na něm nepoznáte, ani když si vezme.

Paradox jak sviň, co?
Ale to jsou drobty. Co ten zbytek, ty masy?

Trance is the Key Of Life. No matter where the Velvet Sun shines from, it is Everything that matters. Trance is not a Lost Language, trance lasts Circa Forever. Over every Dynasty, even at This Late Stage, trance eventually comes Back To You.
(11. 03. 2010 01:53)
Sq4Raa: však říkám "trochu umírnilo", ne že je mi vše jasný.
(11. 03. 2010 10:19)
Já tě chápu, jen jsem chtěl, aby sis nemyslel, že Fox viděl jeden dokument a na základě toho ti tu ,,vzdoruje''. Ten topic jsme založili proto, protože snad neexistuje jiné takové relativně velké téma, kolem nejž by panovala podobně žalostná neznalost. To není o nějakém vzdoru. My pravdu mít nemusíme.

(13. 03. 2010 05:33)
(13. 03. 2010 14:02)
citace:
seven
http://web.volny.cz/noviny/zesveta/clanek/~volny/IDC/129494/koureni-snizuje-iq--cim-vice-kourite-tim-nizsi-ho-mate.html

tak to je jasné, když na testy inteligence se potřebuješ soustředit a kuřák se ti bez cigarety soustředit dlouho nemůže sm4

"They were screaming 'Slow it down, slow it down!'... So I moved my pitch fader on my Pioneer. Down."

fb.com/sandeaglemusic
Top5: 1.Selu Vibra - Divine [Sean Tyas Rework] 2. Vascotia - Verano 2010 (Sean Tyas Remix) 3. Bobina feat. Elles de Graaf - Lighthouse (Sean Tyas Vocal Mix) 4. Bobina - Spinning (Paul Miller remix) 5. Reconceal - Touch Her Heart (Michael Angelo & Jim Remix)
(13. 03. 2010 14:13)
Já bych legalizoval SHPho! SHP do každé postele, hurá!!!!

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTAaqIi1svzslWPsi_iWIBi-hJW8MM4K5-rCOs3iAGydFuZ26k&t=1&usg=__wTcwXPb8sYn5gWPfwZ2DrjEAcjY= http://i43.tinypic.com/30mo136.jpg

http://s.meebo.com/skin/default/img/emoticons/panda.gifVíte, proč SHP skončí na každé party na zemi? Protože je to tam nejtvrdší! http://s.meebo.com/skin/default/img/emoticons/panda.gif
(13. 03. 2010 14:19)
citace:
seven
http://web.volny.cz/noviny/zesveta/clanek/~volny/IDC/129494/koureni-snizuje-iq--cim-vice-kourite-tim-nizsi-ho-mate.html

Podobným testům už po fiasku s extází není snadné uvěřit. I když to nechci nějak bagatelizovat.

(13. 03. 2010 14:46)
citace:
SHP
možná bych přidal slovo "ženské" bo se toho nekdo chytne sm15

"They were screaming 'Slow it down, slow it down!'... So I moved my pitch fader on my Pioneer. Down."

fb.com/sandeaglemusic
Top5: 1.Selu Vibra - Divine [Sean Tyas Rework] 2. Vascotia - Verano 2010 (Sean Tyas Remix) 3. Bobina feat. Elles de Graaf - Lighthouse (Sean Tyas Vocal Mix) 4. Bobina - Spinning (Paul Miller remix) 5. Reconceal - Touch Her Heart (Michael Angelo & Jim Remix)
(13. 03. 2010 14:47)
"Vědci omylem netestovali extázi, ale jinou látku."
sm15

fb.com/sandeaglemusic
(13. 03. 2010 15:22)
citace:
Sandeagle
citace:
SHP
možná bych přidal slovo "ženské" bo se toho nekdo chytne sm15

Do každé postele!!!!!

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTAaqIi1svzslWPsi_iWIBi-hJW8MM4K5-rCOs3iAGydFuZ26k&t=1&usg=__wTcwXPb8sYn5gWPfwZ2DrjEAcjY= http://i43.tinypic.com/30mo136.jpg

http://s.meebo.com/skin/default/img/emoticons/panda.gifVíte, proč SHP skončí na každé party na zemi? Protože je to tam nejtvrdší! http://s.meebo.com/skin/default/img/emoticons/panda.gif
(17. 03. 2010 16:14)
pro zajímavost... sm3

1) drogová úmrtnost vs. její mediální prezentace -->> převzato z článku zde

http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2009/11/6/1257523718987/Information-is-beautiful--001.jpg

http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2009/11/6/1257523746663/Information-is-beautiful--001.jpg

2) užívání ilegálních drog vs. pocit štěstí -->> odsud
http://infobeautiful.s3.amazonaws.com/drugshappy_550.gif

(02. 04. 2010 21:09)
tak po delší době otvírám toto téma, a můj postoj se zjevně změnil, nebudu tu vysvětlovat proč, teda budu když se zeptáte, jsem pro legalizaci ale ne pro komercializaci ve smyslu prodeje ve stánkách a supermárketech jako klasické zboží, a to z důvodu možnosti absurdního předražení jako u cigaret a vyjebu s lidma. Jinak velice děkuji dance-girl za skvélé grafy, "kam na to chodíš?"
(02. 04. 2010 23:19)
Google, rave.

(02. 04. 2010 23:24)
Jo a btw: proč?

(02. 04. 2010 23:46)
^^^^ To, že drogy korelují se spokojeností obyvatel, ještě neznamená, že ta spokojenost je nutně vyvolaná drogami. Když se na podíváte, kterých zemí se to týká, tak jsou to skoro všechno rozvinuté, hospodářsky silné země, kde zkrátka lidé vydělávají tolik, že dokážou pokrýt i takový "luxus" jako jsou rekreační drogy.
(03. 04. 2010 04:06)
Andrews: Však on tam píše "just for fun. correlation is not the cause." Tohle bych spíš ukázala člověku, kterej by tvrdil, že drogy berou trosky, lidi, který nemaj pro co žít etc.

Seven: Ani nevim, někde jsem na to narazila. S information is beautiful jsem se setkala už dřív a ten způsob prezentace mi přijde přehlednej a líbí se mi sm3

(03. 04. 2010 05:57)
citace:
seven
tak po delší době otvírám toto téma, a můj postoj se zjevně změnil, nebudu tu vysvětlovat proč, teda budu když se zeptáte, jsem pro legalizaci ale ne pro komercializaci ve smyslu prodeje ve stánkách a supermárketech jako klasické zboží, a to z důvodu možnosti absurdního předražení jako u cigaret a vyjebu s lidma. Jinak velice děkuji dance-girl za skvélé grafy, "kam na to chodíš?"

Tak vida, takže přecejen posun?? sm3 Nejsi sice pro komercializaci, ale jsi pro legalizaci! sm4

Jasně, já si taky myslim, že asi všechny drogy by nešlo prodávat úplně legálně (bez jakékoli regulace) na stáncích a supermarketech kdekoli, že by to šlo jen u některých drog (např. marihuana), kdežto ty "lékařské drogy" by byly lepší více regulované, profesionálnější. Také by tu šlo asi o to, aby z nich byla vybírána nějaká spotřební daň. Ale to je věc názoru. Teď tu jde vlastně jen o to odsoudit tento nesmyslný systém zákazů a represí, který nikam nevede a vytváří více problémů, než jich řeší.

Nechápu vůbec tvojí myšlenku, že když něco nebude regulovaného, tak to bude absolutně předražené?? Nevíš jak funguje trh? Že když se vytvoří rozvinutá konkurence, tak to ceny naopak táhne dolu, protože trh je přesycený? Vysoká cena cigaret je způsobena hlavně spotřební daní, stejně tak alkohol, benzín a nafta (vyjma leteckého benzínu). Takže legalizace naopak způsobí výrazný pokles cen, předražené to je právě nyní právě kvůli těm represím, nezákonnosti, organizovanému zločinu, nekvalitního trhu, apod.

__________________________________________________________________________________________________
Vzbuřte se proti hrubkám na internetu
(03. 04. 2010 10:44)
seven: u tebe žádná novinka, očividně jenom fakt že je něco nelegální tě přitahuje
(03. 04. 2010 12:08)
Tak napřed, asi foxe se škvárou zklamu protože jsem myslel jen marihuanu , co se týče ostatních drog a i marihuany ta otázka je hrozně složitá, lidi by měli mít právo si svobodně vybrat a rozhodnout se, ale aby tu zase vznikali nějaký loby ( a to třeba i ty hodně zkurvené jako nižší cena nebo minimální cena pro děcka školního věku a tudíž nepřímé výchovy k drogám, ale zase tak to záleží na rodině a jejím vlivu a výchově, je to fakt všechno jedno s druhym...) pro to aby se rozhodli pro drogy to bych byl proti. Dál se bojím že toho mocní zneužijou atd, ale něco mi furt říká že lidé prostě vědí co je správné a že k tolik masovému užívání drog by nejspíš nedošlo.

Fox: k otázce regulovanost / předraženost, sinnonymy: moc / výše ceny (což už lecos vypovýdá o mém postoji) to vidím takhle, co je spotřební daň najdete zde [cs.wikipedia.org] stát tedy jeho zástupci (tudíž ti o kterých všichni podvědomě víme že nejsou důvěryhodní jako topolánek s paroubkem áááh mě se uplně křiví ruce když ty jména píšu) reguluje výši ceny tabáku a alkoholu pro vyšší příjmy do státní pokladny kterou pak tunelují (nejen oni), tak proto, a to samé by se dělo s marihuanou. foxi světový trh je silně manipulovaný, nevěř v jeho samovolnou zdravou funkčnost.

Andrews: souhlas, oni také na změnu mého postoje tak velký vliv neměli ale je působivé co všechno říkají a způsob jak byli vytvořeny musel být moc pracný, otázkou je nakolik jsou reálné protože zase to jen někdo udělal tak že nakreslil kolečka s číslama a přidal texty či barevně vyplnil mapu světa, duležité je jestli ta data odpovídají skutečnosti, dokud si to člověk neudělá sám tak nemá jistotu, to ale v případě takovýchto grafů není možné, nebo je?...

citace:
Sq4Raa
Google, rave.
Ano, velký zdroj informací, je špatně že existuje jen jeden takovýto vyhledávač o takových kvalitách, velká moc v rukou několika mála lidí mi nikdy nebude vonět.

citace:
Sq4Raa
Jo a btw: proč?

marihuana je čistá přírodní droga, což určitě neznamená že je nutně pro člověka dobrá, ale lidé by měli mít právo si svobodně vybrat a rozhodnout se, díky foxovi jsem dospěl k tomu že marihuana jako startovací droga je nesmysl viz. to co napsal pod tim nesmyslem s tim mlíkem jsou to tedy zase jeho čísla odněkud, ale

Mezimyšlenka: mě teď tak napadlo že skutečné správné a kvalitní řešení otázky drog, muže vzejít pouze tehdy pokud řešícím bude opravdu skutečně záležet V PRVNÍ ŘADĚ na tom aby se dobrali skutečné pravdy a reálné podstaty problému drog, to ovšem znamená naprosto se osvobodit od toho jaké by jsme si PŘÁLI výsledné řešení a plně se otevřít POUZE tomu jaké je SPRÁVNÉ řešení a tady nastává otazka definice správnosti tedy toho co je správné, to pro každého může znamenat něco jiného a přirozeně přichází rozkol, je jasné že správná (lol) definice toho co je správné může vzejít pouze opět tehdy pokud řešící mají správnou motivaci TZN. VTOMTO PŘÍPADĚ ŽE JIM ZÁLEŽÍ NA LIDECH proto současní politici nikdy správné řešení nenajdou osobně si myslím že by jsme si měli jaksi (fuj to slovo se mi vůbec nelíbí) stanovit co by ono řešení nemělo porušovat, obcházet, překračovat a způsobovat a pak ono řešení hledat. Teď mě tak napadá nový způsob....

mě to přesvědčilo a důvěřuji mu. jinak Google wikina články atd.
Edit: seven (03. 04. 2010 12:15) (2x)
(03. 04. 2010 13:09)
dance-girl: [www.informationisbeautiful.net] je moc zajímavý! Díky ti moc, chápete tam někdo ty vizualizace? o kterých tam furt píší ?:-)
Edit: seven (03. 04. 2010 13:33) (2x)
(03. 04. 2010 19:08)
seven: V tom příspěvku ale vůbec nevysvětluješ, proč jen marihuanu. Naopak úplně popíráš ten racionální přístup, který tady deklaruješ.

citace:
seven
marihuana je čistá přírodní droga, což určitě neznamená že je nutně pro člověka dobrá, ale lidé by měli mít právo si svobodně vybrat a rozhodnout se

Takže u syntetických drog se lidé nemohou rozhodnout?

Ta otázka je ovšem stejně zbytečná. Argument, proč legalizovat jen něco, nenajdeš...

(03. 04. 2010 19:43)
Nehledě na to, že např. alkohol zcela jistě není přírodní droga. Měli bychom ji proto zakázat?
(04. 04. 2010 04:47)
vy mi dávátesm15 teď na to nemam, jsem poker párty a colu jsem tam nepil, tak zítra, už se těšim :-)
(04. 04. 2010 17:18)
Už sice rok a půl starý video (31.10.2008), ale je prostě kouzelný! sm2

Edit: Fox Mulder (04. 04. 2010 17:26) (2x)

__________________________________________________________________________________________________
Vzbuřte se proti hrubkám na internetu
(04. 04. 2010 20:24)
Sq4Raa citace :Ta otázka je ovšem stejně zbytečná. Argument, proč legalizovat jen něco, nenajdeš...

Ale najdu, společnost jednoduše není připravena legalizovat heroin, pervitin atd
(04. 04. 2010 22:44)
Ok, špatně položeno -> proč je správné a racionální legalizovat jen něco?

(09. 04. 2010 02:20)
Chimp In Cocaine Study Starts Lying To Friends

úryvky:

"Our goal was to determine how large doses of the stimulant would improve or impair the chimpanzee's ability to perform memory and language tasks," said primatologist Daniel Martin, the project's lead researcher. "What we found was that cocaine not only disrupted Bobo's concentration and recall, but it also caused him to lie, cheat, and emotionally manipulate those around him."
Continued Martin, "Essentially, Bobo has become an asshole."

By the third week of the study, Bobo had turned to theft to feed his growing habit: The addicted primate was observed stealing bananas from his loved ones, lying about it, and then attempting to conceal his misdeed by actually pretending to help them search for the missing fruit.
"Deceitful behaviors such as theft are highly unusual for primates," Martin said. "But the fact that Bobo approached us that same night and tried to exchange the stolen bananas for more cocaine is what's truly astonishing."

As of press time, Bobo was reportedly sprawled out on the floor of the laboratory, begging for more cocaine and offering to give researchers hand jobs in exchange for some.

Drsný....

(09. 04. 2010 02:28)
(09. 04. 2010 02:46)
Drsný, ale pořád docela zábavný sm15 Jsem zvrácenej...

(12. 04. 2010 17:04)
Asi nejlepsi dokument kterej jsem videl o Extazi. Prijde mi hodne objektivni, nezaujatej na zadnou stranu.

[www.youtube.com]

No a jinak - necetl jsem cele toto forum, nicmene podle meho nazoru to, jestli clovek zacne uzivat drogy a pak se stane na nich zavislim ovlivnuje prilis mnoho faktoru

- jestli neni dost silna osobnost, necha se v mladi treba v 16ti ovlivnit a pak uz se z tvrdsich drog nedostane
- jestli zije spokojeny zivot, nema financni potize, ma rad svou praci, rodinu, pratele - pak nevidim duvod aby do toho spadl i pote, co drogy vyzkousi.

Pro me osobne uzivani drog je dvojiho zpusobu.

a) Utikam z reality, protoze realitu nesnasim, nebo me nudi

b) Jsem v zivote spokojen a chci pouze zazit neco noveho

at tak ci tak, zalezi na typu osobnosti, prostredi a lide mezi kterymi se pohybuje a tvrdost te ci one drogy, ktera jiz muze zpusobit fyzickou zavislost

No a na zaver jednu provokativni: Kdo nezazil Trance na tablete - tak nevi co je to Trance - TAK A PUSTE SE DO ME sm11

(12. 04. 2010 22:51)
Nevím co je Trance ... a moje neznalost mi zatím zcela vyhovuje ...

EX http://k1aptcha.webz.cz/pics/djzcz.jpg
MySpace
Xichtbook ...tedáá Facebook

** Paparrazzi ve veřejných službách **

http://chzgifs.files.wordpress.com/2011/05/24fde296-b064-4ee7-a70a-70d4e943627b.gif
(13. 04. 2010 01:04)
citace:
zooropa
No a na zaver jednu provokativni: Kdo nezazil Trance na tablete - tak nevi co je to Trance - TAK A PUSTE SE DO ME sm11

Hele já nevím, v kolika jsi začal poslouchat trance? Protože já v době, kdy jsem byl ještě ze všeho poměrně vyplesklej, takže když jsem šel na Transmission a ono to tam blikalo a svítilo, tak to byl docela ultimátní zážitek. Ten požitek člověka, kterej přišel k trancu, a vážně se do něj zabouch, a člověka, co slupne tabletu, je sice poměrně odlišnej, ale jsou tam i spojující prvky. Takže já bych tohle tak rozhodně netvrdil. Nicméně je pravda, že v obou stavech si u trancu, nebo i u jiné hudby, dokážeš maximalizovat zážitek, protože si to jen užíváš a nevidíš nedostatky. XTC ti zpovrchní myšlení; je to lež, ale krásná lež.

(13. 04. 2010 11:52)
škváro už nefilozofuj :D
(13. 04. 2010 12:40)
Hele to je moje téma, jo sm15

Autor:
Váš email:
Předmět:
Spam prevention:
Please, solve the mathematical question and enter the answer in the input field below. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
Question: how much is 14 plus 11?