Úvodní stránka | Recenze | Reporty | Ukázky | Odkazy | Diskuse
Guestbook | Chat | Archiv | Partylist | Trancefusion

Re: Lady Gaga
(15. 06. 2010 19:31)
citace:
Sandeagle
Raduš: tu slečnu bych možná i bral kdybych jí nedostával denní dávku všemožně z mého prostředí... kdyby každý její posluchač byl takový jako Ty, tak bych jí možná i obdivoval... Bohužel sem přežranej toho, jak nám jí tu všichni cpou a ruku na srdce, 90% posluchačů v tom určitě nic nevidí, spíš to berou jako cool a trendy věc, což je něco co mě na tom strašně irituje. Jestli má slečna hloubku, budiž, tak proč ale dostáváme jen část z toho, v čem ona vyniká ? To je jako držet se za ruku a říkat tomu sex. Když jí přirovnám k mrtvému Michaelovi, u něj každý věděl, že za tou muzikou něco je, když viděl klip, jasně mu došlo, o co mu šlo. Jestli je teda Gaga inteligenčně náročnější tak tedy dobrá... ale ukaž mi nějakou ožralou patnáctku na diskotéce, která ti řekne hloubku toho, co gaga dělá.

Takže sou tu 4 skupiny, aktivní Gagisti, pasivní Gagisti, antiGagisti a ti co je jim to fuk sm15 Me je to fuk a moje skupina je náchylná na své okolí, takže když mi neco bude fuk ale bude se mi to cpát denodenně, začnu to nenávidět. U nás v klubu jezdívala Gaga třeba 20x za večer a nebylo to kvůli její hloubce všeho čehosi, ale kvůli tomu že holkám přišla cool -> kluci je chtěli mr*at, tak je nechávali zahrát -> další djové si všimli že na gagu prostě lidi pařej (at už byl důvod jakejkoliv) tak jí tam vrazej zase, další tejden vyjde nová vec od gagy tak jede 2x tolik protože jí nikdo nemá a v ostatních klubech se teprve začínaj přechcávat v písničkách s pořád dokola :) ona kdyby zpívala o kolících na prádlo tak by to vyšlo na stejno, hloubka nehloubka.

Proti ní nic nemám ale proti jejím mnohdy rádoby fanouškům ano sm15

Ámen, ámen a eště jednou ámen.
(15. 06. 2010 19:55)
Raduš: si piš, na benecku se zgagujem sm15

"They were screaming 'Slow it down, slow it down!'... So I moved my pitch fader on my Pioneer. Down."

fb.com/sandeaglemusic
Top5: 1.Selu Vibra - Divine [Sean Tyas Rework] 2. Vascotia - Verano 2010 (Sean Tyas Remix) 3. Bobina feat. Elles de Graaf - Lighthouse (Sean Tyas Vocal Mix) 4. Bobina - Spinning (Paul Miller remix) 5. Reconceal - Touch Her Heart (Michael Angelo & Jim Remix)
(15. 06. 2010 20:01)
Tak já vezmu nějakou ,Gagu'.

Bez práce nejsou koláče. Tedy bez práce nejsou peníze a bez peněz nejsou koláče. No a bez koláčů není párty!
(15. 06. 2010 23:52)
citace:
Sandeagle
Raduš: tu slečnu bych možná i bral kdybych jí nedostával denní dávku všemožně z mého prostředí... kdyby každý její posluchač byl takový jako Ty, tak bych jí možná i obdivoval... Bohužel sem přežranej toho, jak nám jí tu všichni cpou a ruku na srdce, 90% posluchačů v tom určitě nic nevidí, spíš to berou jako cool a trendy věc, což je něco co mě na tom strašně irituje. Jestli má slečna hloubku, budiž, tak proč ale dostáváme jen část z toho, v čem ona vyniká ? To je jako držet se za ruku a říkat tomu sex. Když jí přirovnám k mrtvému Michaelovi, u něj každý věděl, že za tou muzikou něco je, když viděl klip, jasně mu došlo, o co mu šlo. Jestli je teda Gaga inteligenčně náročnější tak tedy dobrá... ale ukaž mi nějakou ožralou patnáctku na diskotéce, která ti řekne hloubku toho, co gaga dělá.

Tohle je přece naprosto pochybná argumentace, kterou už jsem tady vyvracel, kdy pomocí toho, jak se chová většinový konzument interpreta, hodnotíš interpreta samotného. GaGa nemá myšlenku, protože ji patnáctky nevidí? Lynch nebo Trier nemají myšlenku, protože většina diváku z jejich filmů není schopná odvodit byť jen jednu symbolickou aluzi a její význam? To je přece úplně absurdní.

Podívej, já tady Gagu nikomu nevnucuju, ale ten způsob, jakým se proti ní argumentuje, je zcestný. S tím Jacksonem jsi tomu nasadil korunu; za jeho muzikou byly nějaké myšlenky? Jestli, tak možná zachraňte deštné pralesy a mějte rádi černoušky v Africe, ale to byla tak kýčovitá sdělení podaná na stříbrném podnose, že to snad přece nelze považovat za nic "hlubšího". Tam naopak začal jeho úpadek, kdy od čistého, hudebně precizního popu se tu najednou adaptovaly nějaké velké ctnostné ideje s utopickým posláním změnit celý svět.

Gaga je v tomto jiná, mnohem individuálnější, když zdaleka nehlásá absurdity jako světový mír, ale nabádá ke změně uvnitř každého jednotlivce ("Neboj se být sám sebou").

Co je ale nejpodstatnější, nelze jednoduše říct, že Gaga je "intelektuálně náročnější" - to, co ona dělá, se dá vnímat jak naprosto povrchně, tak analyticky, a je pouze na konzumentovi/příjemci, jak k tomu přistoupí. Důležité je, že ať už je v tom její záměr a vliv jakýkoli, její tvorba dává velké množství podnětů k tomu, aby byla rozebírána z různých úhlů a hodnocena v kontextu současné společnosti - zkrátka ona jako osoba a její tvorba komentují chtěně či nechtěně náš svět, ve kterém momentálně žijeme, a dělá to v tuto chvíli ze všech populárních osobností nejvýrazněji. Proto je jedním ze symbolů naší doby a proto si zaslouží tolik pozornosti, kterou jí já a někteří ostatní dáváme.
Edit: Andrews (15. 06. 2010 23:53) (1x)
(16. 06. 2010 00:09)
Andrews: tys me nepochopil já neargumentuju, říkám jak to je, nehádám se, nedávám žádný názor, jen textově tlumočím to co se dělo/děje... neříkám že gaga má/nemá hloubku, jen říkám že jestli jí má, mladí jí nevidí...
To že se proti ní takhle argumentuje není moje vina... ale je to tak, já tě nechci nějak urazit, popřípadě nikoho tu na foru, tak to neber hned prosím zle.
Já narozdíl od mnoha mých vrstevníků do podstatné míry respektuju vkus ostatních, pokud je podložený nečím jiným než "bejt cool".

A k tvému komentáři o Michaelovi se nebudu radši vyjadřovat, uvedom si, že to co vidíš ty v něm, někdo vidí v lady gaga...
Jak říkám, můžete si jí vychvalovat, můžete na ní nadávat ale já se nepřidám ani k jedné skupině. Tahle slečna jde právem mimo mě, ale at se jí vyhejbám sebevíc, vždycky se ke mě nějak prokouše... Jediné co můžu dělat je jí ignorovat, slepě obdivovat si u mě nezaslouží a nenávidět taky ne :)

Proto znovu opakuju, ona mi NEVADÍ, ale serou mě ty její rádoby fanoušci, kteří ovlivnují podstatnou část nás, kteří jsou proti ní s názorem nevyhranění...

Dám příklad z muziky z let minulých: určitě vám vaši prarodiče vyprávěli, jak nemohli vystát beatles, ale je nesrali beatles ale jejich ratolesti sm15
Edit: Sandeagle (16. 06. 2010 00:11) (1x)

"They were screaming 'Slow it down, slow it down!'... So I moved my pitch fader on my Pioneer. Down."

fb.com/sandeaglemusic
Top5: 1.Selu Vibra - Divine [Sean Tyas Rework] 2. Vascotia - Verano 2010 (Sean Tyas Remix) 3. Bobina feat. Elles de Graaf - Lighthouse (Sean Tyas Vocal Mix) 4. Bobina - Spinning (Paul Miller remix) 5. Reconceal - Touch Her Heart (Michael Angelo & Jim Remix)
(16. 06. 2010 00:36)
Já to neberu zle, jen úplně nechápu tenhle postoj. Redukuješ možnosti, jak přistupovat k Lady Gaga na: 1) slepě obdivovat 2) nenávidět 3) ignorovat a opomíjíš možnost střízlivě a bez vyhrocených emocí k ní přistoupit jako k takové, jaká je a pokusit se jako bonus třeba i zamyslet se nad důvodem její popularity a podobně. Mně tam pořád nesedí ten rozpor, kdy se ji jakoby snažíš ignorovat, ale serou tě věci s ní spojené - fanoušci. Kteří ti asi musí nějak pravidelně zasahovat do života, protože jinak to nechápu.

Ty sice vědomě odděluješ, že tě štve spíš její všudypřítomnost a popularita a ne ona sama, ale stejně mi přijde, že si tu povrchnost "rádoby fanoušků", jak říkáš, s ní spojuješ. Zároveň píšeš, že "Jacksonovy klipy každý pochopil a každý věděl, o co mu v hudbě jde (o co tedy?!)" jako kdyby to bylo plus. Ale proč?

Já se jen snažím pobrat tenhle způsob myšlení, protože v tom nějak postrádám logiku.
(16. 06. 2010 01:16)
No pokud člověk nežije v kanále tak je dneska doslova bombardovaný gagou, to musíš uznat. Věc s ní spojená je v dnešní době pomalu i konzerva hrášku. Pořád dokážu říct: tohle se mi líbí, tohle se mi nelíbí ale chybí mi tu ta možnost samostatně se rozhodnout k tomu si to sám vyhledat, prostě za tím jít sám. Jistě jsou lidé kteří sledují každý její krok a hledají na ní jen to špatné, takový opak fanouška. to by mohla být další skupina. Nemůžeš v tom hledat logiku, protože sme oba dva jiní lidé a pokud chceš všechno počítat na logiku, pak logicky by tu byly jen lidi co jí milujou a nesnášej, dva logické póly.
Logicky se k mojemu postoji nedobereš, protože jsem člověk a nedělám všechno logicky, ostatně ani ty ne.

Zase sme se nepochopili a to me mrzí, vim že me zase chytneš za slovo, protože to máš rád ale stejně řeknu příklad: Nemám nic proti hip-hopu ale floutci v kalhotách po kolena a se zlatnictvym na krku, kteří jezděj ve svý gheto car me serou.
A tady je ten rozpor - Pravej hoper ti řekne že tihle s hiphopem nemaj nic společného, ale pravých hoperů (jako pravých gagistů) je setsakra málo a zbytek světa vidí jen tu masovou tlupu dementů a odsoudí celý styl, pak se před svetem zmíníš že si hoper a spojí si tě zase s těma dementama a protože to sou dementi, poslouchají dementní muziku atd atd...

A tím že je gaga opravdu jaksepatří masovější, tím zasáhne mnohem víc lidí jak v dobrém, tak ve zlém.

No dostal sem se hodně daleko od původního komentáře, kterým sem reagoval na raduščino "proč tolik nenávisti?". Ono to s tim má opravdu co dělat. Ty, protože si racionálně uvažující kluk, dokážeš si obhájit prakticky všechno v co věříš. Ale vem si že vetšína lidí tuhle možnost nemá, začnou slepe nenávidět hudbu skupiny (ne tu hudbu ale "TU hudbu co poslouchá TA skupina") lidí, protože si jí vždycky s něčím spojí. Jsou tu další lidé kteří si to spojí právě s "ožralejma patnáctkama v klubech" a automaticky 'věří', že ta hudba je pro malý děcka, a že je nedokonalá, nezajímají se tedy dál o ní jako takovou, ale už navždy si jí právě spojej s dementníma holkama co se v půl jedný ráno válej za popelnicí s 'hoperem' kterej vlastně taky gagu rád jen naoko. To je jeden z důvodů proč jí spousty lidí bezduvédně nenávidí. Doufám že už si mě pochopil. Stačí říct chápu / nechápu a já to ještě rozepíšu...
A znova opakuju není to můj postoj, já proti ní nic nemám ale mám něco proti její vetšinové posluchačské základně, jsem natolik inteligentní abych si to nespojoval přímo s ní, ona za to nemůže, já nemám rád jé, ona samotná mi nevadí :)
Edit: Sandeagle (16. 06. 2010 01:18) (1x)

fb.com/sandeaglemusic
(16. 06. 2010 01:20)
citace:
Sq4Raa
Tak já vezmu nějakou ,Gagu'.
a ted jak si to myslel sm15 máme se bát?sm15

fb.com/sandeaglemusic
(16. 06. 2010 01:33)
No pokud člověk nežije v kanále tak je dneska doslova bombardovaný gagou, to musíš uznat

to mi řekni kde žiješ ? já se necitím být bombardovaný gagou to už spíše guettou který hraje co 30 minut na nějakém hudebním kanále radiu atp.. gagu třeba taky nevidno 8 hodin
(16. 06. 2010 02:11)
majkl: já to tu mám bohužel obojí, ale souhlas s guettou. Třeba tu máme 5 hudebních klubů, a ve všech se minimálně 5x za večer gagy dočkáš... dneska sem si chtěl přečíst program v TV a hádej kdo na me koukl? Spíš pro zasmání
http://img130.imageshack.us/img130/1646/skenovn0003.jpg
(btw kdyby chtel nekdo ten článek tak ho naskenuju a pošlu)

Jinak jdu po městě, hraje z mekáče, kfc, z obchodů s oděvy, v hypermarketech, z kapes dětí v MHD :) není toho málo... Liberec, tady jsme na ní nějak naladění, a naše nejvetší diskotéka Huť ji standartně odehraje 30x za večer :)
Edit: Sandeagle (16. 06. 2010 02:15) (1x)

fb.com/sandeaglemusic
(16. 06. 2010 07:43)
Sandeagle: Tohle chápu a vím, že to tak funguje (což já beru jako nevyhnutelnou součást popu, kde ta kontroverze být musí, protože co nevyvolá protikladné emoce, to jako kdyby neexistovalo). Tys ten komentář původně psal o sobě (viz takže když mi neco bude fuk ale bude se mi to cpát denodenně, začnu to nenávidět.), takže jsem se samozřejmě snažil vysvětlit, že na základě toho nic rozumně hodnotit nejde :-)

Jinak já na Lady Gaga běžně moc nenarážím, asi se ať už dobrovolně nebo nuceně pohybuješ v prostředí, které by mělo být jakousi její cílovou skupinou (diskošky, McD, hypermarkety atd), takže jediná rada je chodit jinam, nekupovat si televizní program atd. Všichni jsme součástí popkultury, někdo míň někdo víc, ale klíčem je najít si nějaký optimální vztah k ní; přijde mi, že hodně lidí ji buď konzumuje bez rozmyslu, a nebo naopak paušálně zavrhuje se všemi jejími projevy.

Nicméně chápu rozpoložení "co mi cpou horem a dolem, to odmítám", sám si kvůli tomu např. od kamelotů zásadně neberu noviny zadarmo (jako Metro atd), protože to, co mi systém cpe ráno cestou do práce do ruky a navíc za to (podezřele) nic nechce, tak pro mě nemůže být dobré :-)) Vždycky, když pak vidím v MHD půlku lidí v tramvaji číst v jeden moment tu samou stránku, vzpomenu si na Orwella :-)

Ale klíčem k tomu je pokusit se přehodnotit ten svůj vztah k tomu, to je jediné, co můžu poradit. Jakákoliv nenávist, ať už "rádoby fanoušků" nebo čehokoli, vzniká v tobě, nikdo ti ji tam neimplantuje.
(16. 06. 2010 11:39)
citace:
Andrews
Jinak já na Lady Gaga běžně moc nenarážím, asi se ať už dobrovolně nebo nuceně pohybuješ v prostředí, které by mělo být jakousi její cílovou skupinou (diskošky, McD, hypermarkety atd), takže jediná rada je chodit jinam, nekupovat si televizní program atd. Všichni jsme součástí popkultury, někdo míň někdo víc, ale klíčem je najít si nějaký optimální vztah k ní; přijde mi, že hodně lidí ji buď konzumuje bez rozmyslu, a nebo naopak paušálně zavrhuje se všemi jejími projevy.

Hele mně to fakt nedá sm3 Chodit jinam? To bych nemoh chodit ani do práce, protože se to na mě z rádia za den vyvalí 5x... to samo o sobě už po pár dnech vyvolá alergii. A co se týče konzumace bez rozmyslu, já jí třeba absolutně konzumovat nechci a vzhledem k okolí se tomu vyhnout nedá, tak jakej k ní mam mít asi vztah? Začnu jí milovat? No ani náhodou sm3 A sám si v dalším odstavci přiznal, že tohle rozpoložení chápeš, takže můžu bejt v klidu, neseřveš mě za to sm2

A neber to špatně, protože to nemyslim zle, ale už mi trochu začínáš připomínat skupinu "slepě obdivující". Ty Gagu prostě vidíš jinak než my co jí nemusíme a pořád vysvětluješ, že se na to díváme z jinýho pohledu... jo díváme, jak už sem napsal dřív, třeba já hudbu nevnímám rozumem, ale emocema... ty jí zase vnímáš třeba převážně rozumem... ale obdivuju, jak dlouho se to každýmu s jinym názorem snažíš vysvětlit. Já sem kdysi taky takhle hájil svoje oblíbence, i když to k ničemu nebylo.

Mam v hlavě eště asi milion myšlenek a názorů co bych napsal, ale nějak se mi nedaří to sesumírovat do smysluplnýho textu, tak třeba jindy...
(16. 06. 2010 17:12)
citace:
Stoupa
Hele mně to fakt nedá sm3 Chodit jinam? To bych nemoh chodit ani do práce, protože se to na mě z rádia za den vyvalí 5x... to samo o sobě už po pár dnech vyvolá alergii. A co se týče konzumace bez rozmyslu, já jí třeba absolutně konzumovat nechci a vzhledem k okolí se tomu vyhnout nedá, tak jakej k ní mam mít asi vztah? Začnu jí milovat? No ani náhodou sm3 A sám si v dalším odstavci přiznal, že tohle rozpoložení chápeš, takže můžu bejt v klidu, neseřveš mě za to sm2

Jak jsem už myslím psal, je potřeba tohle všechno ideálně nějak přijmout a nebojovat proti tomu (co se na tebe valí). To už asi trochu zabíháme k filosofii a nevím, jestli si můžu dovolit nějakou fakt intelektuální debatu :-) Já nevím, já to prostě vidím na sobě, jak se mění můj vztah k něčemu a poslední dobou začínám zjišťovat, že u řady věcí dokážu libovolně měnit svůj vztah k tomu - např. některé popové písničky můžu považovat buď a) za vlezlé nebo b) za chytlavé, příčemž to první je negativní a to druhé pozitivní označení téhož. Trochu jako kdybych měl v hlavě přepínač mezi těmi dvěma módy a zjišťuju, že je lepší být v tom pozitivním. Nedokážu v něm ale bohužel setrvat pořád, nicméně zjišťuju, že to jde. Realita je jenom taková, jakou si ji vytváříme my sami.

citace:
Stoupa
jo díváme, jak už sem napsal dřív, třeba já hudbu nevnímám rozumem, ale emocema... ty jí zase vnímáš třeba převážně rozumem...

V tomhle jsi mě nepochopil. Samozřejmě, že vnímám hudbu emocema, nejsem robot, tohle nejde odblokovat. Ale něco jiného je si to umění prožít a pak to nějak srozumitelně artikulovat - a v tuhle chvíli musí přijít ke slovu rozum, který dá dohromady nějaký logický sumář toho, proč, co a jak. Tyhle dvě věci se musí oddělovat, každá má jinou funkci. Jistě je možné vnímat umění sice emocemi, ale bez toho aniž bychom rozeznávali, proč zrovna tady cítíme tohle a proč tohle jinde, ale já jakožto zkoumavý tvor se s tímhle nemůžu spokojit a hledám příčiny, abych porozuměl svým vlastním reakcím a sám sobě.
Edit: Andrews (16. 06. 2010 17:12) (1x)
(16. 06. 2010 18:35)
citace:
Andrews
Trochu jako kdybych měl v hlavě přepínač mezi těmi dvěma módy a zjišťuju, že je lepší být v tom pozitivním.

Heh.

Bez práce nejsou koláče. Tedy bez práce nejsou peníze a bez peněz nejsou koláče. No a bez koláčů není párty!
(16. 06. 2010 19:54)
citace:
Sq4Raa
Heh.

Co se ti nezdá? :-)

Fakt to tak funguje a obvykle v tom je nějaká uměle potlačená přirozenost. Například když budu sám sebe považovat za člověka s vybraným vkusem, pro kterého žádný pop není dost sofistikovaný (zkrátka snobárna), tak při poslechu některých písniček může docházet k vnitřnímu nesouladu, kdy sice na určité základní úrovni se mi ta písnička líbí, ale moje racionální uvažování mi tvrdí, že takové komerčárny já přece neposlouchám, nejsem ten cílový posluchač, takže se mi to vlastně nemůže líbit. A tak v tom člověku dochází ke konfliktu, objevují se negativní emoce, až do chvíle, kdy je schopen odhodit to svoje ego a uvědomit si, že není nic špatného na tom být schopen si užít i něco veskrze primitivního.

Samozřejmě to neplatí vždycky, něco může být natolik esteticky odpudivé, že to zkrátka už nechceme nikdy slyšet/vidět, ale za těmi nejvyhrocenějšími případy obvykle stojí nějaký ten skrytý konflikt, kdy to, za co sami sebe vědomě považujeme (ego) je v rozporu s naší přirozeností.
(16. 06. 2010 20:01)
Ne naopak, já jsem to kvitoval, protože to vnímám podobně, jen mi přijde poměrně zajímavý, k čemu se člověk postupem času vrací, i když z jiných důvodů.

Raduška jsoucí toho času v Brně
(21. 06. 2010 17:43)
Já tak nějak nechápu názor, "že se to na vás valí z hora z dola", posluchačů elektroniky, kteří vědí, že existují i jiné cesty. S tím "horem dolem" je to logické, když žijeme ve světě, který je otevřený reklamě a zjednodušeně řečeno globalizaci. Víte, že to tak je a máte tu výsadu, že si to uvědomujete a tím pádem můžete hledat alternativní cesty, nebo na ten pop koukat "z jiného úhlu." Tahle masová kultura dává možnost růstu tomu, co by jinak nebylo. Myslím tím... proč došlo k rozvoji mp3 přehrávačů a hudebních mobilů? Protože se na nás všudypřítomně valí hudba z repráků, dnes i na hajzlících v obchoďácích. Proč došlo k rozvoji web stránek, kde se dá koupit hordy nejrůznějšího underground oblečení a ručně vyráběných věcí? Protože se na nás valí móda z MTV. To samé s restauracemi orientovanými na lokální kuchyni. A právě tím, že se na nás všechno takhle valí jsme vyburcováni hledat alternativu a hledat si vlastní cestu. (viz Gagy "poselství" Buď sám sebou!) Aneb jak já říkám, všechno jde,když se chce. Na mě se Gaga nevalí. Já si cestou do práce nebo školy zasunu sluchátka a pustím si hudbu dle nálady, v metru nebo buse si čtu nějakou poetiku typu přechody k demokracii a na telku čumím nejčastěji vůbec, nebo příležitostně na páření velryb či podobně poučné pořady. A tím pádem nemám pocit, že, ačkoliv Gagu sleduju, jsem unášena mainstreamem. Popřípadě mainstreamem otravována.

A bez ohledu na tohle všechno. Přestalo mě bavit být otrávená světem okolo sebe a být naštvaná opakujícíma se písničkama, přecpaným metrem, špatným počasím... V době, kdy hromada lidí okolo mě zaplňuje zeď na facebooku větama typu "je to na p.yču" velice ráda sleduju se zájmem Gagu a říkám si, co si asi zítra oblékne, jakou verzi Paparazzi zazpívá na koncertě. Já vlasntě Gagu neposlouchám. Já jí SLEDUJU. Ona mi nahrazuje sledování superstár na televizi, sledování módních přehlídek, poslouchání ranního vysílání rádia, chození do cirkusu... je to jedna velká šou.
(22. 06. 2010 10:51)
citace:
Anonymní uživatel
Já tak nějak nechápu názor, "že se to na vás valí z hora z dola", posluchačů elektroniky, kteří vědí, že existují i jiné cesty. S tím "horem dolem" je to logické, když žijeme ve světě, který je otevřený reklamě a zjednodušeně řečeno globalizaci. Víte, že to tak je a máte tu výsadu, že si to uvědomujete a tím pádem můžete hledat alternativní cesty, nebo na ten pop koukat "z jiného úhlu." Tahle masová kultura dává možnost růstu tomu, co by jinak nebylo. Myslím tím... proč došlo k rozvoji mp3 přehrávačů a hudebních mobilů? Protože se na nás všudypřítomně valí hudba z repráků, dnes i na hajzlících v obchoďácích. Proč došlo k rozvoji web stránek, kde se dá koupit hordy nejrůznějšího underground oblečení a ručně vyráběných věcí? Protože se na nás valí móda z MTV. To samé s restauracemi orientovanými na lokální kuchyni. A právě tím, že se na nás všechno takhle valí jsme vyburcováni hledat alternativu a hledat si vlastní cestu. (viz Gagy "poselství" Buď sám sebou!) Aneb jak já říkám, všechno jde,když se chce. Na mě se Gaga nevalí. Já si cestou do práce nebo školy zasunu sluchátka a pustím si hudbu dle nálady, v metru nebo buse si čtu nějakou poetiku typu přechody k demokracii a na telku čumím nejčastěji vůbec, nebo příležitostně na páření velryb či podobně poučné pořady. A tím pádem nemám pocit, že, ačkoliv Gagu sleduju, jsem unášena mainstreamem. Popřípadě mainstreamem otravována.

A bez ohledu na tohle všechno. Přestalo mě bavit být otrávená světem okolo sebe a být naštvaná opakujícíma se písničkama, přecpaným metrem, špatným počasím... V době, kdy hromada lidí okolo mě zaplňuje zeď na facebooku větama typu "je to na p.yču" velice ráda sleduju se zájmem Gagu a říkám si, co si asi zítra oblékne, jakou verzi Paparazzi zazpívá na koncertě. Já vlasntě Gagu neposlouchám. Já jí SLEDUJU. Ona mi nahrazuje sledování superstár na televizi, sledování módních přehlídek, poslouchání ranního vysílání rádia, chození do cirkusu... je to jedna velká šou.

A pak jsou tu lidé, které zajímá příjemný poslech na dobré aparatuře, či sluchátkách, kde si vychutnají něco ojedinělého, co je přenese na úplně jiné místo a soucítí a leckdy pochopí toho, kdo tu nádheru dokázal vyprodukovat. Tak málo stačí a přeci to dokáže tak málo lidí. To, že je nějaká šou nenaplní (neříkám, že jí nechápou), je přeci jejich volba, jejich osobní pocit. Každý má právo výběru. Proto je nemůžeš napadat, že mají zúžený a zastaralý pohled na věc. Tobě může nahrazovat superstar, přehlídky a další a další věci, ale ty, koho tohle nezajímá, tomu to nemůže nic nahradit a v tom je ten podstatný rozdíl. Proč mu tedy pořád dokola vysvětlovat, že tomu nerozumí?
(22. 06. 2010 15:25)
btw Andrewsi tobe se libi primo hudba od Gagy nebo jen ciste jeji osoba?
(22. 06. 2010 19:05)
Johnny2005: pěkně napsaný a souhlas
(22. 06. 2010 20:37)
citace:
Johny2005
A pak jsou tu lidé, které zajímá příjemný poslech na dobré aparatuře, či sluchátkách, kde si vychutnají něco ojedinělého, co je přenese na úplně jiné místo a soucítí a leckdy pochopí toho, kdo tu nádheru dokázal vyprodukovat. Tak málo stačí a přeci to dokáže tak málo lidí. To, že je nějaká šou nenaplní (neříkám, že jí nechápou), je přeci jejich volba, jejich osobní pocit. Každý má právo výběru. Proto je nemůžeš napadat, že mají zúžený a zastaralý pohled na věc. Tobě může nahrazovat superstar, přehlídky a další a další věci, ale ty, koho tohle nezajímá, tomu to nemůže nic nahradit a v tom je ten podstatný rozdíl. Proč mu tedy pořád dokola vysvětlovat, že tomu nerozumí?

Já myslím, že tenhle názor a postoj ti nikdo nebere. Problém jen je, že řada lidí odsuzuje Lady Gaga z nesprávných/povrchních důvodů, toť vše. Pokud se jí nehodláš ani zabývat s tím, že tě nezajímá, tak proti tomu samozřejmě nemám námitek.

Hustey: Líbí se mi i její hudba, ale ne všechno. Jak jsem už nedávno psal - její hudba je čistý pop kolísavé kvality.
(23. 06. 2010 09:47)
citace:
Andrews
citace:
Johny2005

Já myslím, že tenhle názor a postoj ti nikdo nebere. Problém jen je, že řada lidí odsuzuje Lady Gaga z nesprávných/povrchních důvodů, toť vše. Pokud se jí nehodláš ani zabývat s tím, že tě nezajímá, tak proti tomu samozřejmě nemám námitek.

Když to vezmeme z tvého úhlu pohledu, tak daleko více platí fakt, že: řada lidí jí žere z nesprávných/ povrchních důvodů.
K tvé poslední větě mohu jen nakopírovat to, co jsem již psal: To, že je nějaká šou nenaplní (neříkám, že jí nechápou), je přeci jejich volba, jejich osobní pocit. Každý má právo výběru. Na to lidem přeci pořád dokola nemůžeš psát, že tomu nerozumí a že se tím nehodlají zabývat. Není to tak, že by se jí zcela nezabývali, ale tím čím se zabývají jde mimo ně. Zkrátka to vnímají jinak. Já osobně tak, jak jsem popsal v mém předešlém postu, to ale neznamená, že nevím, co dělá GAGA.
(03. 07. 2010 08:57)
Našel jsem článek z trošku jinýho soudku, doufam že to tu už nebylo, nechce se mi tim probírat, případně se omlouvam.

Lady Gaga and the New World Order

A k tomu se váže i několik zajímavejch článků na http://vigilantcitizen.com/, ale všechno to přečíst nějakej čas zabere a zase tak moc zajímavý to pro mě neni, ale třeba to tu někdo využije.
(13. 07. 2010 18:20)
A nosí kalhoty, aby bylo mezi náma jasno.
http://gagadaily.com/photos/albums/events/2010/jul/9-todayshow/24.jpg

A ještě tohle.
[www.nytimes.com]
Škoda, že americký a evropský holky se nedrží svého image a musí pořád něco kopírovat. Jsem zvědavá, kdy to přijde k nám. Každopádně to video Michelle Phan je fenomenální!
Zde: [www.youtube.com]
Edit: Raduška (15. 07. 2010 02:42) (1x)
Gaga
(17. 07. 2010 11:46)
to je dement ten clovek, prej nejprazdnesji pisnicka, chlape ,...ty jsi vubec nepochopil oco jde!!!!!!!!!
(17. 08. 2010 23:40)
(18. 08. 2010 08:12)
Pro fanousky Lady Gaga, kazdej jste si ji na jejim vystoupeni mohli rucne osahat sm0

upliftin' for life
(18. 08. 2010 09:57)
brrr, že sem to pouštěl.. sm8

[1.] Trance is wide area of sound and it has many sub-genres, not just 140BPM one.
[2.] Trance is what you think it is. Most important is your feel, not what other people tell you that trance is and isn't. They know bulls**t!
(05. 09. 2010 16:43)
Raduška z Hradce
(03. 11. 2010 12:25)
University offers Lady Gaga sociology course
[www.bbc.co.uk]
Raduška z Hradce
(03. 11. 2010 15:31)
... a ještě tohle...
Apokalypsa: podívej se, jaké budou kostýmy!
[www.rave.cz]
Raduška v Hradci
(13. 11. 2010 12:35)
Moji milí, kdo se to tu hlásil, že jde na koncert? Budeme s Andrewsem zamlouvat stůl v nějaké knajpě na předkoncertové pivo, tak se ptám, kdo by měl zájem jít s náma.
(13. 11. 2010 14:56)
Radka: je to streda, takze se klidne pridam k Vam (jen na to pivo) ;)

http://imagegen.last.fm/minimalLightRecent/recenttracks/Starfa.gif
Raduška v Hradci
(14. 11. 2010 20:56)
Mnooo, Starfe, to je slovo do pranice!
(19. 11. 2010 00:23)
to jste se z toho ješte neprobrali ? čekal jsem nejaké indicei jak to tam vypadalo a zatím nic..
(19. 11. 2010 16:11)
Bylo to super :-)
(19. 11. 2010 16:47)
Recenze nic moc

http://img443.imageshack.us/img443/2255/baner9fo6.png
strom

[www.csfd.cz]
[iamek.rajce.idnes.cz]
250films.net
Slávie pi čaje !
(19. 11. 2010 17:15)
odkaz na nějakou? já našel jen tu kde popisovali co měla Livie Klasouvá a Růžička k jídlu při koncertu sm15
(19. 11. 2010 17:18)
Recenze dost subjektivni
Autor:
Váš email:
Předmět:
Spam prevention:
Please, solve the mathematical question and enter the answer in the input field below. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
Question: how much is 20 plus 9?