Úvodní stránka | Recenze | Reporty | Ukázky | Odkazy | Diskuse
Guestbook | Chat | Archiv | Partylist | Trancefusion

Re: Lady Gaga
(11. 05. 2010 23:58)
citace:
Andrews
Ne, ten tvůj příklad s kinem taky není přesný, protože to, co ty uvádíš jako "něco navíc", nemá s tím samotným filmem nic společného. Neboli je možné se bez toho při sledování filmu obejít a nebýt ochuzen. Zatímco pouze poslouchat písničky Lady Gaga a nevnímat to ostatní, znamená ignorovat celý významový rámec, do kterého jsou ty písničky zasazené. Lady Gaga je multimediální, a proto je nutné ji tak brát.

A už opravdu konec, tahle diskuse fakt nikam nevede. :-)

Chtěl bych vidět ty spousty lidí a že i osobně jich pár znám, co by ti na tohle odpověděli. To co já uvádím něco navíc, to by cílová skupina lidí těžce postrádala při obyčejné reprodukci doma.

to Sq4Raa: to co se mi ostatní snaží naznačit chápu moc dobře, kdybys četl celý můj příspěvek, tak to vysvětluji na konci. Kdyby sis také přečetl, proč jsem se vložil do diskuse, zjistil bys, že to bylo právě naopak, někdo se snažil naznačit, že dnes to již není jen o hudbě. Proto se hudbu snažím obhájit, jelikož to není zcela pravdivé, možná jen u některých interpretů. To jestli Gaga dělá nějakou celkovou šou se spousty věcí a je to obrázek jejího celku to je pro někoho, kdo jí nesleduje naprosto nepodstatné.
Jinak ty věci samozřejmě oddělitelné jsou, ale sáhodlouhle to tady vysvětlovat by byla zase jen ztráta času.

Opravdu to nemá smysl dále řešit.
(12. 05. 2010 00:22)
Popkorn v kině, jako "něco navíc". Ejej, to je jako kdybych řekla, že stejně tak má divadelní inscenace "něco navíc" oproti scénickému čtení. Takže asi tak sm15

No nic. Tak kdo má lístek?
(12. 05. 2010 02:07)
citace:
Raduška
Popkorn v kině, jako "něco navíc". Ejej, to je jako kdybych řekla, že stejně tak má divadelní inscenace "něco navíc" oproti scénickému čtení. Takže asi tak sm15

No nic. Tak kdo má lístek?

Zajímavé že? A teď to samé jdi vysvětlit té valné většině lidí, která si ten popkorn dává převážně jen v kině a má ho s kinem velice významně spojen. Přece jim ho nebudeš zapírat ne?
Mimoto již vytrháváš jen jedno slovo z kontextu. Znamená to tedy, že s ostatníma příkladama souhlasíš? Nebo to měl být už jen pokus o výsměch něčemu, čemu jsi ale zřejmě neporozuměla.

to Andrews a Sq4Raa: ještě bych měl poslední 2 věci, třeba se to pak nějak urovná.

ad1) tvrdíte, že ty věci jsou od sebe neoddělitelné, ale přesto (tipuji) valná většina děcek a lidí jezdí na koncerty (Gagy a jím podobné) z důvodu, že žerou jejich hudbu. O dalších, nebo některých
vypovídajících hodnotách těchco celebrit, pokud nějaké jsou, nemají ani páru. Tady jsme ale v rozporu s tím, co říkáte. Dle tohoto pak přeci podle Vás, mají zcestný náhled a němájí právo soudit, jestli se jim to líbí, či ne.
Dle mě naprosto jednoduché: každý si z té šou bere, co jest mu po chuti.

ad2) Můžete mi prosím ohodnotit nějaký film (např: Forrest Gump, Kmotr, Yes Man, Terminátor 2 - vyberte si, jaký jste viděli)? Ale má to jeden háček, berte film takový jaký je, tudíž celek, nic neoddělujte, pouze hodnocení celku.
Pak bych poprosil o důvody, proč a na základě čeho jste tak hodnotili.

A neberte to ve zlém, prostě normální diskuse a pořád se okrajově týka tématu.
(12. 05. 2010 02:18)
citace:
Johny2005
ad1) tvrdíte, že ty věci jsou od sebe neoddělitelné, ale přesto (tipuji) valná většina děcek a lidí jezdí na koncerty (Gagy a jím podobné) z důvodu, že žerou jejich hudbu.

Jen aby bylo jasno, já netvrdím, že Gagu nemůže člověk jen poslouchat, nebo že si u televize nemůže vypnout zvuk. Já jen z informací, které jsem hlavně zde vyčetl, pochopil, že LG je koncepční umělkyně (/umělec sm2), a pokud bys ji chtěl nějak objektivně hodnotit, měl bys vzít v potaz to, co se snaží říct, a zahrnout do toho všechny prostředky, které k tomu využívá.
To, že ,,valná většina děcek' něco dělá, je sice úplně úžasné, ale já z toho opět cítím ten odpor a zaujatost., už jen pro i tu irelevantnost dané informace.
Zbytek té věty jsem vůbec nepochopil, možná už je pozdě.

citace:
Johny2005
ad2) Můžete mi prosím ohodnotit nějaký film (např: Forrest Gump, Kmotr, Yes Man, Terminátor 2 - vyberte si, jaký jste viděli)? Ale má to jeden háček, berte film takový jaký je, tudíž celek, nic neoddělujte, pouze hodnocení celku.
Pak bych poprosil o důvody, proč a na základě čeho jste tak hodnotili.

Ve filmovým koutku si můžeš najít docela zajímavý rozbory Avatara, ale asi ti to taky nebude po chuti.
Edit: Sq4Raa (12. 05. 2010 02:18) (1x)

Bez práce nejsou koláče. Tedy bez práce nejsou peníze a bez peněz nejsou koláče. No a bez koláčů není párty!
(12. 05. 2010 10:23)
Simvás, o filmech se iděte bavit jinam. Děkuji převelice sm15

A k tématu... lístky pořád jsou. Do prodeje se dostávaj nevyzvednuté, jak mi vysvětlil Kocour. To víte, sama bych na to nepřišla sm15
(12. 05. 2010 18:44)
Johny2005: Já po celou dobu, co sem píšeš, nedokážu vyčíst, o co ti vlastně jde. A protože už jsem několikrát opakoval dokola to samé v několika variacích jako vysvětlení a ty říkáš pořád dokola to samé, tak už mě to mate.

K tomu, cos napsal teď: Jistě, že řada fanoušků například nedokáže rozpoznat třeba jakou roli hraje Lady Gaga ve feminismu, ale znamená to, že tam ten význam není? Jak proboha myšlenky diváků ovlivňují kvalitu samotného díla? Myslíš si, že třeba v baroku nechodili někteří lidé na operu především jako na společenskou událost, aby se tam ukázali v nových šatech a hudba pro ně nebyla až tak podstatná? Pokud ti běžní diváci nejsou sto to umění docenit, znamená to, že to umění není hodnotné?

To s těmi filmy nechápu. Respektive nevím, čeho tím chceš dosáhnout.

Raduš: Tak já si právě zarezervoval lístek do kotle na stání. Mně se fakt nechce sedět na tribuně :-/
(12. 05. 2010 19:45)
Raduška + Andrews: Jdu taky, kdyžtak můžem dát spicha?! sm3
(12. 05. 2010 21:43)
citace:
Andrews
Johny2005: Já po celou dobu, co sem píšeš, nedokážu vyčíst, o co ti vlastně jde. A protože už jsem několikrát opakoval dokola to samé v několika variacích jako vysvětlení a ty říkáš pořád dokola to samé, tak už mě to mate.

K tomu, cos napsal teď: Jistě, že řada fanoušků například nedokáže rozpoznat třeba jakou roli hraje Lady Gaga ve feminismu, ale znamená to, že tam ten význam není? Jak proboha myšlenky diváků ovlivňují kvalitu samotného díla? Myslíš si, že třeba v baroku nechodili někteří lidé na operu především jako na společenskou událost, aby se tam ukázali v nových šatech a hudba pro ně nebyla až tak podstatná? Pokud ti běžní diváci nejsou sto to umění docenit, znamená to, že to umění není hodnotné?

To s těmi filmy nechápu. Respektive nevím, čeho tím chceš dosáhnout.

Mě nejde o nic, jen jsem se zastával samotné hudby jako takové, skoro ve všech předešlích postech o tom píšu pořád dokola. Snažím se tu vysvětlit, že nemám zažitý nějaký zůžený formát, jak se mi tu snažíte naznačit a že hudbu můžu hodnotit jako hudbu a ty ostatní prvky to nemohou ovlivnit, jelikož jejich vypovídající hodnota pro mne, je skoro nulová. K tomu jsem uvedl spoustu hodně laicky řečených příkladů, lehce pochopitelných, které to měli objasnit, bohužel zbytečně.
Pak jsem již několikrát psal, že vím, že umělci jako Gaga nedělají jen hudbu, ale i to okolo a stejně mi zase tvrdíte, že nechápu, že nedělá jen hudbu.

ad příklad s filmem: ani jeden jste mi neodpověděl, což jsem ale tak trochu čekal. Ono by jste totiž v té samotné odpovědi museli používat věci, které trvdíte, že nejdou. To znamená oddělit věci, které píšete, že se nedají oddělit. Dovedlo by Vás to k závěru, že se oddělit dají, zhodnotíte je každou zvlášť a pak to teprve podáte na úroveň celku, kde Vám z toho vyleze celkové hodnocení daného filmu. To samé já když provedu například s Gagou, tak mi vyjde, že mi absolutně nemá co nabídnout, mám to samozřejmě také ulehčené tím, že hlavní opěrný bod hodnocení je u mě samotná hudba.

Jiný příklad na stupnici od 1-10. Sensation White, hodnotím: hudba - 2, show - 7, DJs - 5, Dostupnost barů - 6. Celkové hodnocení : 20 / 4 = 5 . Akci hodnotím na 5 z 10, jelikož je mým hlavním kritériem hudba, tak už tam asi po druhé nepolezu a najdu si nějakou akci, kde jde hlavně o hudbu. Hodnocení kompletní akce proběhlo s výsledkem, nikdy více. Někdo má zas jiné priority (show, celkovoý styl té akce, ceny, atd, atd). Tomu se to může líbit a pojede i příště. Nemůže mi ale tvrdit, že když je pro mne zbytečné to okolo (to jsem pojmenoval ten balast), tak mám zaujatý a zůžený pohled na věc. Navíc to jasně dokazuje, že ty věci okolo oddělitelné jsou.

Pokud máš při poslechu hudby i jiné priority, třeba jak vypadá zpěvačka a že v klipu tancují polonahé holky, brát ti to nebudu, jen mi nesmíš tvrdit, že já mám starý a zůžený pohled na věc, když mě to nezajímá a hodnotím to třeba za 1 z 10. Mě jde totiž o to, posadit se v klidu do křesla, zavřít oči a vychutnat si ten skvělí požitek, který ti hudba dává, to jestli si pak pustím tu samou hudbu ve videoklipu a uvidím holku s telefonem na hlavě, což má mít třeba nějakou vypovídající hodnotu, to už mi je jedno, respektive hodnotím to za 1.
(12. 05. 2010 21:57)
citace:
Johny2005
ad příklad s filmem: ani jeden jste mi neodpověděl, což jsem ale tak trochu čekal. Ono by jste totiž v té samotné odpovědi museli používat věci, které trvdíte, že nejdou. To znamená oddělit věci, které píšete, že se nedají oddělit. Dovedlo by Vás to k závěru, že se oddělit dají, zhodnotíte je každou zvlášť a pak to teprve podáte na úroveň celku, kde Vám z toho vyleze celkové hodnocení daného filmu.

To je velký, opravdu velký nesmysl, který mi jen ukázal, jak moc bylo zbytečné se ti snažit něco vysvětlit. Takže snad jen doporučení - přečti si někdy kvalitní recenzi.

PS: Odpověděl jsem ti.
Edit: Sq4Raa (12. 05. 2010 21:58) (1x)

Bez práce nejsou koláče. Tedy bez práce nejsou peníze a bez peněz nejsou koláče. No a bez koláčů není párty!
(12. 05. 2010 22:10)
My se totiž každý bavíme v úplně jiné rovině. Já v nějaké všeobecně platné a teoreticky-kritické a ty ve své soukromé osobní. Ty těm jednotlivým částem dáváš nějaké body, já se mezi nimi snažím najít nezávisle na svých osobních preferencích nějaký vztah a smysl. Pokud něco označíš za balast, tak to vypadá, jako kdybys říkal, že to je nepotřebné za jakýchkoli okolností, nezávisle na tom, co si o tom myslíš zrovna ty - to jsem se celou dobu pokoušel vyvrátit s tím, že to smysl mít může, jen pro tebe nemusí být zajímavý. Ale o to asi vůbec nešlo. Respektive s tím asi nejspíš souhlasíš, jen to z toho nebylo zřejmé.

Tvůj pohled ti samozřejmě vzít nemůžu, ani tě nutit ho změnit, ani proti němu nijak argumentovat. Že ti stačí ke štěstí pouze a jenom dobrá hudba, naprosto respektuju - můžeme to tady uzavřít? Fakt je to únavné.

e: A ano, s těmi filmy je to asi to samé - tvoje hodnocení by zase zřejmě vypadalo Herci - 9, Zvuk a hudba - 6, Výprava a kostýmy - 8 atd., což je jistě pěkné, ale takhle o filmech uvažují děti na prvním stupni základní školy a nelze o tom vést žádnou diskusi.
Edit: Andrews (12. 05. 2010 22:13) (1x)
(12. 05. 2010 22:12)
to Sq4Raa
Nesmysl to není, tos mi zase jen ukázal, jak zbytečné bylo snažit se něco napsat. Celkově to platí pro vícero věcí - Hry, Sportovní utkání, nebo třeba té Sensation, na které jsem hodně zjednodušeně rozepsal.

PS: Neodpověděl jsi mi tu, jen jsi mě někam odkázal. Chtěl jsem, abys odpověděl v tomhle topicu, jelikož to tu řešíme.
(12. 05. 2010 22:31)
citace:
Andrews
My se totiž každý bavíme v úplně jiné rovině. Já v nějaké všeobecně platné a teoreticky-kritické a ty ve své soukromé osobní. Ty těm jednotlivým částem dáváš nějaké body, já se mezi nimi snažím najít nezávisle na svých osobních preferencích nějaký vztah a smysl. Pokud něco označíš za balast, tak to vypadá, jako kdybys říkal, že to je nepotřebné za jakýchkoli okolností, nezávisle na tom, co si o tom myslíš zrovna ty - to jsem se celou dobu pokoušel vyvrátit s tím, že to smysl mít může, jen pro tebe nemusí být zajímavý.

To právě já se tu bavím v teoretické a všeobecné rovině, vždyť takhle to dělá každý přeci, každému se líbí něco jiného a něco jiného ho naopak odrazuje. Já se samozřejmě taky pokouším v tom najít nějaký vztah a smysl, to že ho tam nenajdu, nebo najdu a nezajímá mě neznamená, že mám zůžený pohled na věc. To by potom všichni lidé na světě měli ve všem sakra zůžený pohled na věc. Tady jde jen o to, že každému se líbí něco jiného. Já tomu samozřejmě body nedávám, to píšu jen na vysvětlenou, protože jak jinak to lépe popsat na pochopení. Jinak se to samozřejmě odehraje v mozku a nějakýma informacema tvých buněk ti to prostě řekne, né tahle akce už ne, nelíbí se mi proto a proto. Pokud bych to měl brát Vaší rovinou, tak by mi z toho vycházelo, že si ničím nemůžu být jistý, jelikož jsem třeba vše co znám pochopil jinak a odlišně než to autor pojal. Vždycky si bereš to, co je ti vlastní, tak to funguje i s životem, taky ti nabízí spousty věcí a ty žiješ dle toho, jak si vybereš. Můžeš se samozřejmě z hodně věcí ponaučit a více poznat, ale kdo ti zaručí, že je to zase tak, jak to bylo ze začátku myšleno? To už jsme ale odbočili úplně někam jinam. Uzavřeme to v příměří s tím, že každý máme jiný názor.
(13. 05. 2010 01:04)
Endrůsi, mě se fakt nechce být ušlapaná v kotli sm15 Ale možná, že si koupím i jeden na stání a pak se rozmyslím.
(13. 05. 2010 01:16)
andrews jestli to chceš uzavřít tak klidně řekni sm15 není problém..

jinak tedy já listek nemám.. zatím jsem nák neměl času koukat kde co za kolik.. ráno brzo vstávám večer pozdě ulehám, přinejhorším to bude bezemne což se bude muset dát nák přežít.. a nebo si to koupím od překupníka až zjistí že už ty lístky neprodá za polovinu sm16
Edit: majklhauske (13. 05. 2010 01:21) (2x)
(13. 05. 2010 20:56)
Andrews: OK, sraz na place sm4 sm0
(13. 05. 2010 20:57)
Radush: ooh la la sm11 honem s Kocourem na plac sm3

styk: see ya there sm3
(13. 05. 2010 23:15)
Andrewsi, Pohlavsone a Payo, ráda se tam s váma uvidím. Respektive spíš před akcí, jelikož asi máme každý lístky na jiný sektor. Marek se mnou nejde. To si vážně myslíte, že je tak šáhlej, aby chodil na koncert Gagy? sm15 sm15 sm15 Každopádně je to za dlouho, takže do tý doby času dost.
(14. 05. 2010 10:29)
za 1800 nejdu, ponechám radku osudu :D
(18. 05. 2010 00:43)
Ovšem tohle!

(18. 05. 2010 01:24)
Dostal jsem dva lupeny zadara a ihned jsem je prodal za temer dvojnasobek. To je parada :-D ... Jeste Gagu zacnu mit rad :-D ...
Edit: iamek (18. 05. 2010 01:25) (1x)

http://img443.imageshack.us/img443/2255/baner9fo6.png
strom

[www.csfd.cz]
[iamek.rajce.idnes.cz]
250films.net
Slávie pi čaje !
(18. 05. 2010 07:05)
gaga omg, čistě hudbu beru ta se mi i líbí, ale ten ostatní balast je mi nepříjemnej a vyhýbám se mu.
(18. 05. 2010 10:16)
citace:
iamek
Dostal jsem dva lupeny zadara a ihned jsem je prodal za temer dvojnasobek. To je parada :-D ... Jeste Gagu zacnu mit rad :-D ...

Hahááá, zadarmo, to je za 0,-- , krát dvojnásobek (to je krát dva). To jsi to asi prodal zadarmo, co? sm15 sm15 sm15
(18. 05. 2010 10:22)
Abychom se vrátili k tématu. Připravuje se klip k Alejandro. A už se objevují první vizuální podoby ztvárnění. Jednak je úlomek songu ve videu co jsem posílala včera (viz odkaz výše) a jednak má Gaga na stránkách další vystoupení, kde Alejandra zpívá.

[www.ladygaga.com]

Alejandro na Monster Ball Tour
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e3/Monster-ball-alejandro3.jpg/561px-Monster-ball-alejandro3.jpg

Obal singlu
http://labirdboheme.files.wordpress.com/2010/01/lady-gaga-alejandro-made-by-earplugz.jpg
(18. 05. 2010 11:52)
Raduska : Vis jak jsem to myslel. Za dva blbe lupeny to je krasne :) ... Snad jeste dostanu na SW :)

http://img443.imageshack.us/img443/2255/baner9fo6.png
strom

[www.csfd.cz]
[iamek.rajce.idnes.cz]
250films.net
Slávie pi čaje !
(26. 05. 2010 00:05)
(11. 06. 2010 15:38)

těším se na případný rozbor sm3

Andrews: "O umění by se mělo mluvit a uvažovat, nemělo by se jenom tupě konzumovat". || Sq4Raa: "Nekritickým obdivem své milované hudbě prokazujete medvědí službu". || Alphazone: "This place is rockin'" || DJ Dean: "For the next part - play... it... hard!" || How original is Jorn van Deynhoven? || Similarity of plucked melodies in trance music || Trance ripoffs
(12. 06. 2010 05:14)
Záčatek jako mix reklamy na Nike a pochodu nacistů, poté černobílé obrazy Druhé světové války a před nimi tančící gayové za pozoronosti SS oficíra a LG odděné jako Baal z Diabla. Doufám, že rozbor bude...

Kdybych vzal v potaz pouze tu obrazovou část, podobně ,divné' (jiné slovo pro to nemám) klipy pamatuju jen od Mansona. Přesto mi to všechno, nejspíše i kvůli té hudební složce, přijde hrozně přístupné, mírné a nevinné. Asi bych lhal sám sobě, kdybych tvrdil, že tento klip mě definitivně přiměl nekoukat na Gagu skrz prsty, protože dělá ,ten pop'. S určitostí ovšem mohu říct, že ho vnímám podstatně pozitivněji než ty ostatní, což vůbec nebude jeho kvalitami, ale zkrátka časem potřebným na vstřebání Gaga šoku. Také jsem se snažil podívat se zase jednou na několik soudobých klipů a ten pohled byl natolik do očí bijící, že jsem to již nemohl přehlížet.

Gaga mě dokonale vytrhla ze současné letargie a já si uvědomil, že možná to mi na ní nejvíce imponuje. Stále existují věci, kterým ani vzdáleně nerozumím, a jsem za to neskutečně rád.
Edit: Sq4Raa (12. 06. 2010 05:15) (1x)

(12. 06. 2010 12:35)
Snad bude rozbor, až dopřekládám tu šílenou esej :-) Ještě jsem nenapsal nic ani k Telephonu.

Ano, půvab LG je do určité míry i v tom, že dokáže šokovat v době, kdy většina uživatelů internetu je nejrůznějšími goatse a 2girls1cup fenomény natolik znecitlivělá, že by ji nemělo překvapit vůbec nic. Ty některé pohoršené nebo dokonce zhnusené reakce, které se objevují i mezi mladými lidmi, si vysvětluju tím, že kultura, kterou jsme doteď vnímali jako většinovou (a kterou jsme podvědomě vzali za svou), která zobrazovala výhradně hezké tvářičky zpívajících topmodelek a účelově sestavených boy/girlbandů, nám najednou jako svoji první dámu představuje někoho ryze menšinového, jehož motto je "Nebojte se být takoví, jací jste", místo dosud obvyklého "Chtějte být jako já".

Gaga odhaluje absurditu naší společné "normality" tím, že nám předkládá úchylku, nenormalitu a dělá to v prostředí, o kterém jsme se domnívali, že odráží naše hodnoty/hodnoty většinové veřejnosti. Nechává nás zmatené. S tímhle že se máme identifikovat?

Je úžasné tohle sledovat jako sociální proces.

Někteří ji zase hodnotí pouze podle její hudby, která sama o sobě skutečně je čistý pop kolísavé kvality, ale přesto s několika vynikajícími písničkami. To také není překvapivé, vezmeme-li v úvahu, že tady jde o generaci děcek, které neposlouchají nic jiného než mp3, každý navíc ze stejně vypadajícího iPodu a v téhle tiché oslavě uniformity ani není místo a čas na "něco navíc". Umění musí být konzumováno za pochodu, aby nás nezdržovalo od dalších činností, přesouvání se do práce atd. Pryč jsou časy, kdy každý singl a album mělo svůj nezaměnitelný obal, který vyprávěl příběh a byl součástí autorova sebevyjádření. My byli nuceni hudbu takto kupovat, a proto jsme se zároveň automaticky stávali i součástí tohoto dalšího uměleckého rozměru.

Stejně jako nemůžeme slavnou Zeď (The Wall) od Pink Floydů hodnotit čistě z audio hlediska, aniž bychom vnímali politický podtext a význam jednotlivých obrazů v doprovodném filmu, nemůžeme označit Lady Gaga za bezduchý popík, aniž bychom věnovali čas pozorováním toho, co komplexně jako umělkyně dělá. Přesto toho prvního by se dopustilo řádově méně lidí, než toho druhého, ale jen protože Pink Floyd jsou legendární a uznávaná kapela, zatímco Gaga je odpad, který hraje Evropa 2.
Edit: Andrews (12. 06. 2010 12:42) (1x)
(12. 06. 2010 13:35)
Jakkoli Gagu tolik nežeru - byť jsem přesvědčenej o tom, že ten "andrewsovský" nadvýznam v jejím umění určitě bude - tak Alejandro je snad ta nejprázdnější a jednoduše nejhorší písnička od ní. Samozřejmě to zase u lidí zachrání ta líbivá "Alejandro, Alejandrou, Ale-Alejandro, Ale-Alejandrou" pasáž, ale to mi jaksi nestačí...

Jinak klip tradičně pěknej. Bohužel čistě laicky mi přijde, že ty cca první dvě minuty byly moc "přepálený" a zbytek videa stagnuje + je tam pár pasáží, který už vysloveně paběrkujou.
(12. 06. 2010 13:44)
Proč mám pocit, že spousta jedinců si z Gagy udělalo modlu za každou cenu?

Andrewsi nezlob se na mě, ale stavět vedle sebe Gagu a Floydy, to je silný kafe i na mě... tahle pseudo umělkyně jim nikdy nedosáhne ani po kotníky... co se jí týče, nevidim/neslyšim v tom nic extrovního, z čeho vy ste tu vyplesklý. Prostě s prominutím sračkopop, kterýho sou plný rádia. Že se snaží bejt kontroverznější než ostatní, ok... ale spíš mi tohle připomíná zoufalství z "naší společné normality", jak si to nazval, proto cokoliv co lehce vybočuje je hned super a má to hlubší smysl atd. No nevim no, řikejte si o mně, že sem povrchní, ale když to nedejbože někde slyšim, tak se soustředim na hudbu a je mi fuk, co dotyčná osoba dělá mimo to.

A ta poslední věta, že Gaga je odpad co hraje Evropa 2... upřímně, kdyby ta hudba byla kvalitní, tak se to na E2 vůbec neobjeví...

Za tohle mě teď asi rozcupujete, ale mně je to šumák. Jenom sem chtěl vyjádřit, že tuhle mánii nechápu a co si o ní myslim. Šmitec.
(12. 06. 2010 14:20)
citace:
Stoupa
Andrewsi nezlob se na mě, ale stavět vedle sebe Gagu a Floydy, to je silný kafe i na mě... tahle pseudo umělkyně jim nikdy nedosáhne ani po kotníky...

Nepochopils podstatu toho přirovnání :-) Mluví z tebe víc emoce než rozum. Nebudu se to ale pokoušet dál vysvětlovat, protože o něco podobnýho jsem se tady nedávno pokoušel a bylo to naprosto bezvýsledný.

A modlu si z ní nedělám, vůbec netvrdím, že ona je nějaký génius. Řada z toho, co popisuju jako vliv jejího fenoménu je zcela mimo jeji kontrolu.

Jinak souhlasím, že Alejandro je její nejslabší singl.
(12. 06. 2010 14:53)
Andrews: v poho, nemusíš mi to vysvětlovat. A máš pravdu, já hudbu vnímám emocema, ne rozumem sm3
(12. 06. 2010 15:41)
No, upřímně, já na Lady Gaga nic ohromujícího nevidím. To už tady bylo, viz Madonna, která šokuje už pěkných pár desítek let a když přišla se špičatou podprsenkou, tak to taky bylo ohromné "halo". Taky vymýšlí nové módní kreace a lidi ji také buď nesnáší nebo milují. Nejsem si jistá, jestli po návratu z práce má běžný člověk chuť se radovat z klipů, které vypadají jak vystřižené z Mechanického Pomeranče, a ještě v nich hledat nějaké úchylky nebo podvýznamy o feminismu.
Já si osobně radši pustím nějaký melodický breakbeat a na chvíli "vypnu".

Ale každý svého gusta dišputát, neberu vám to, jen to nadšení nechápu.

Trance is the Key Of Life. No matter where the Velvet Sun shines from, it is Everything that matters. Trance is not a Lost Language, trance lasts Circa Forever. Over every Dynasty, even at This Late Stage, trance eventually comes Back To You.
(13. 06. 2010 20:33)
mno vzhledem k tomu že MTV má v rožku napsáno exclusive jsem si myslel že to tu ješte nebude nijak propraný ale každej má tu exclusivitu jinak když už to vesele běhá na youtube tak to nic exclusivního není

klipově celkem dost o ničem(očekávám že se k tomu samotná gaga za čas vyjadří stejně jako v bad romance kdy sama sebe zkritozovala že ten klip mohl bejt daleko lepší... hudebně se to libit bude díky popěvku ale nic to nemení na tom že po bad romance a telephone je to hudební upadek ono se asi pořád nedá vydávat jenom megapecky...
(14. 06. 2010 09:16)
Mimochodem ted jsem se dostal k remixům Telephone a zdá se mi to nebo se remixéři drželi nejakejch předpisů? Třeba takový Crookers většinou překopou track včetně vokalů ze kterých se vezmou jen minimum.. a tady jednak hudební poklad na ně nezvykle nezajimavý a druhak vokalů až až..

Dj dan začal dobře ale dál to zní pomalu jak originál. Jediný kdo se nebál to překonout byli Passion Pit jenže ten sound jak ze začátku 90 let se teda fakt nepovedl..

v tomto případě zlatej origoš ...
(15. 06. 2010 00:56)
Bez úmyslu vyvolat hádku. Upřímně, prosím vás!
Ty vaše negativní reakce vychází z čeho? Z poslechu audio nahrávky, shlédnutí videoklipu a shlédnutí obrázku v časopise, popřípadě na webu?
Nebo jste si s ní četli několikero rozhovorů, poslouchali její řeč v rozhovorech nebo sólově na pódiu, sledovali videa z jejích koncertů. Četli jste rozbory jejích oblečků od módních znalců? Víte kdo pro ní pracuje? Víte co tím oblečením vyjadřuje?
Nebo jí odmítáte jen proto, že je na první pohled vidět, že má na hlavě telefon? A na první poslech slyšet, že to je s.račka?
Ono totiž je toho na druhý pohled a poslech mnoho k úžasu. Ale to vám zůstane skryto. Gaga je nepřekonatelná v tom, že ji nepochopíš, pokud nebudeš chtít. A naopak!

Já osobně se považuju za inteligentní ženu. Ani v době, kdy mi bylo 13 a holky ze školy žraly Lunetic a Backstreetboys mě ta vlna nevzala. Teď, když už mám nějaký ten přehled, tak hltám Gagu! Sama to nechápu a jen si říkám, že ten můj mozek musí asi reagovat na nějaký vyšší level, než je ta plitkost, se kterou je ona prezentována v bulváru! Ale možná jsem jenom pitomá bitch! Freak bitch baby!

A k videu Gaga-Klein-Alejandro... je to úžasný vizuální zážitek plnej bolesti i radosti, svobody i utrpení a skrývá se v tom spousta z jejího/našeho života. Ale nějak nemám sílu vám to sdělovat... Třeba se pokusí Andrews...

Tak snad jen... "kdo hledá, najde"!
(15. 06. 2010 02:09)
Raduš: tu slečnu bych možná i bral kdybych jí nedostával denní dávku všemožně z mého prostředí... kdyby každý její posluchač byl takový jako Ty, tak bych jí možná i obdivoval... Bohužel sem přežranej toho, jak nám jí tu všichni cpou a ruku na srdce, 90% posluchačů v tom určitě nic nevidí, spíš to berou jako cool a trendy věc, což je něco co mě na tom strašně irituje. Jestli má slečna hloubku, budiž, tak proč ale dostáváme jen část z toho, v čem ona vyniká ? To je jako držet se za ruku a říkat tomu sex. Když jí přirovnám k mrtvému Michaelovi, u něj každý věděl, že za tou muzikou něco je, když viděl klip, jasně mu došlo, o co mu šlo. Jestli je teda Gaga inteligenčně náročnější tak tedy dobrá... ale ukaž mi nějakou ožralou patnáctku na diskotéce, která ti řekne hloubku toho, co gaga dělá.

Takže sou tu 4 skupiny, aktivní Gagisti, pasivní Gagisti, antiGagisti a ti co je jim to fuk sm15 Me je to fuk a moje skupina je náchylná na své okolí, takže když mi neco bude fuk ale bude se mi to cpát denodenně, začnu to nenávidět. U nás v klubu jezdívala Gaga třeba 20x za večer a nebylo to kvůli její hloubce všeho čehosi, ale kvůli tomu že holkám přišla cool -> kluci je chtěli mr*at, tak je nechávali zahrát -> další djové si všimli že na gagu prostě lidi pařej (at už byl důvod jakejkoliv) tak jí tam vrazej zase, další tejden vyjde nová vec od gagy tak jede 2x tolik protože jí nikdo nemá a v ostatních klubech se teprve začínaj přechcávat v písničkách s pořád dokola :) ona kdyby zpívala o kolících na prádlo tak by to vyšlo na stejno, hloubka nehloubka.

Proti ní nic nemám ale proti jejím mnohdy rádoby fanouškům ano sm15

"They were screaming 'Slow it down, slow it down!'... So I moved my pitch fader on my Pioneer. Down."

fb.com/sandeaglemusic
Top5: 1.Selu Vibra - Divine [Sean Tyas Rework] 2. Vascotia - Verano 2010 (Sean Tyas Remix) 3. Bobina feat. Elles de Graaf - Lighthouse (Sean Tyas Vocal Mix) 4. Bobina - Spinning (Paul Miller remix) 5. Reconceal - Touch Her Heart (Michael Angelo & Jim Remix)
(15. 06. 2010 06:29)
citace:
Sandeagle
Když jí přirovnám k mrtvému Michaelovi, u něj každý věděl, že za tou muzikou něco je, když viděl klip, jasně mu došlo, o co mu šlo. Jestli je teda Gaga inteligenčně náročnější tak tedy dobrá... ale ukaž mi nějakou ožralou patnáctku na diskotéce, která ti řekne hloubku toho, co gaga dělá.

Gaga je na začátku, její pozitivní mediální obraz ještě přijde. O nic jiného tady nejde. Nejde o to, jestli ti to dojde při sledování videoklipu. Michael byl považován za inteligentně náročnějšího prostě proto, že se to všeobecně tvrdilo. Ne, že by to nebyla pravda, ale pokud by se tvrdil opak, pak by tomu lidé věřili, přestože by se našlo pár Radušek, které by tomu nepodléhaly.

Jde jen o odlišnou filozofii; můžeš dělat undergroundovou EDM jen pro ty stovky, možná tisíce lidí, kteří jí chápou a rozumí. Ale není to jediná cesta jak dělat hudbu chytře.

(15. 06. 2010 13:20)
citace:
Sq4Raa
citace:
Sandeagle
Když jí přirovnám k mrtvému Michaelovi, u něj každý věděl, že za tou muzikou něco je, když viděl klip, jasně mu došlo, o co mu šlo. Jestli je teda Gaga inteligenčně náročnější tak tedy dobrá... ale ukaž mi nějakou ožralou patnáctku na diskotéce, která ti řekne hloubku toho, co gaga dělá.

Gaga je na začátku, její pozitivní mediální obraz ještě přijde. O nic jiného tady nejde. Nejde o to, jestli ti to dojde při sledování videoklipu. Michael byl považován za inteligentně náročnějšího prostě proto, že se to všeobecně tvrdilo. Ne, že by to nebyla pravda, ale pokud by se tvrdil opak, pak by tomu lidé věřili, přestože by se našlo pár Radušek, které by tomu nepodléhaly.

Si pamatuju jak při They Don't Care About Us se vždycky nekdo třeba na E2 vyjádřil i o významu, řekl něco o klipu, o tom o čem to všechno je, gagu ti bez keců nalijou do hlavy, protože to je prostě cool, pochybuju že ti na E2 řeknou něco jiného než "Gaga má strašně hustej videoklip, tančí tam a vůbec !"

"They were screaming 'Slow it down, slow it down!'... So I moved my pitch fader on my Pioneer. Down."

fb.com/sandeaglemusic
Top5: 1.Selu Vibra - Divine [Sean Tyas Rework] 2. Vascotia - Verano 2010 (Sean Tyas Remix) 3. Bobina feat. Elles de Graaf - Lighthouse (Sean Tyas Vocal Mix) 4. Bobina - Spinning (Paul Miller remix) 5. Reconceal - Touch Her Heart (Michael Angelo & Jim Remix)
(15. 06. 2010 19:10)
Kucí, já s váma souhlasim! Mám ale unavené prsty na to, abych vám tu nabušila něco víc. Pokecáme za nedlouho, žeano?! sm0
Autor:
Váš email:
Předmět:
Spam prevention:
Please, solve the mathematical question and enter the answer in the input field below. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
Question: how much is 19 plus 21?