Úvodní stránka | Recenze | Reporty | Ukázky | Odkazy | Diskuse
Guestbook | Chat | Archiv | Partylist | Trancefusion


Re: Lady Gaga
(24. 01. 2010 21:00)
Andrews: Tak jsem konečně překousl i Pokerface. Pro mě to byla první věc, kde jsem jí zaregistroval, a když jsem viděl ten klip, ani s zpětně nedivím, že mě to nezačalo zajímat. Kromě další reklamy na Beats by Dr. Dre jsem tam neobjevil nic zajímavého. Až snad na to, že skutečně klame tělem
Edit: Sq4Raa (24. 01. 2010 21:01) (1x)
Bez práce nejsou koláče. Tedy bez práce nejsou peníze a bez peněz nejsou koláče. No a bez koláčů není párty!
avatar Freezer (moderátor)
Re: Lady Gaga
(24. 01. 2010 21:08)
náhodou celkem dobrá parodie to první, to druhý už mi tak vtipný teda nepřišlo..jinak jsem koukal, že těch parodí jsou desítky jak na bad romance tak na poker xicht

Current top 3:

1. Gouryella - Venera
2. Future Disciple - Adventure To The South (Robert Nickson Remix)
3. Marco Torrance & Natasha Jaffe - Under The Diving Bell (DIM3NSION Remix)
4. Purple Haze - Out Here
5. Dimension - Voorpret
Re: Lady Gaga
(24. 01. 2010 23:27)
Bad Romance Part 2

Malá hororová odbočka. V jedné ze slok Gaga zpívá...

"I want your Psycho, your Vertigo stick,
While you're in my Rear Window, baby you're sick"


... a pomocí názvů tří Hitchcockových filmů tak vytváří narážku na anální sex.

Dále v průběhu klipu se několikrát objeví tyhle záběry, které jako kdyby vypadly z nějakého hororu.

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/bscap0009.jpg

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/bscap0014.jpg

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/bscap0015.jpg

Bohužel ale nemůžu přijít na to z jakého, takže pokud by někdo náhodou poznal, bylo by to fajn. Pravděpodobně jde ale jen o další ztvárnění zvířete, tentokrát mystického draka. Jednak má na hlavě jeho masku a v pohledu zezadu je vidět, jak jí lehce světélkuje páteř, což je ale obrazné prodloužení dračího ocasu.


Zpátky k příběhu.

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/bscap0013.jpg

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/bscap0018.jpg

Gaga byla úspěšně vydražena, následně obklopena šperky a drahými kameny a vržena mezi muže; na tváři má směsici odporu a beznaděje -- její oči křičí "Nesuďte mě!"

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/bscap0033.jpg

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/gaga2vwigxc.gif

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/bscap0022.jpg

V následující, takřka finální pasáži sledujeme její definitivní proměnu v ženu - dámu. Opět na sebe Gaga bere zvířecí podobu, tentokrát medvědí roucho, ve kterém přichází ke svému pánovi. V momentě, kdy se zbaví slunečních brýlí můžeme vidět, jak výrazně se od úvodní části změnila a dospěla; její líčení je tentokrát úplně jiné, rysy mnohem ostřejší a ve tváři odhodlaný výraz.

Ve chvíli, kdy svlékne medvědí kožešinu, dává svojí řečí těla najevo svoji převahu. Zaujme postoj, který zvýrazní křivky jejích boků (znak ženskosti) a pozvedne ruce ve vyzývavém gestu, které říká "Chceš mě? Tady mě máš."

A jeho postel zachvátí plameny...

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/bscap0025.jpg

Lady Gaga ve vzpřímeném sebevědomém postoji. Přestože patriarchální společnost vystavuje její sexualitu na odiv, je to právě její sexualita, která ji z těch samých pout osvobozuje.

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/bscap0027.jpg

Závěrečná část videa je také charakteristická změnami barev; objevuje se nejprve červená, která především značí ženskou sílu. Červená je barva krve, a tedy menstruace - znaku, že žena dospěla. V tomto videu tedy jak metaforicky, tak fyzicky.

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/bscap0026.jpg
http://www.cinemaretro.com/uploads/marilyn-monroe001.jpg

Podobnost s Marilyn Monroe, potažmo s Madonnou, může značit, že se Gaga obrazně staví do řady s těmito ženskými ikonami. Možná se tím snaží říct, že použitím jejich sexuality může být každá žena svobodná (jako Madonna), nebo může být pro svou sexualitu využita a následně ponechána napospas společností ovládanou muži (jako Marilyn Monroe).

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/bscap0029.jpg

V lehce nekrofilním závěru se Gaga z panenské bílé převlékne do truchlivé černé a z novomanželky se stane vdovou s jiskřící podprsenkou a cigaretou. Z Dívky se postupně stane Bohyně a ničivá Čarodějka, ochranitelská a silná Matka.


Gaga zpochybňuje kulturu, ve které můžete být buď chytří nebo sexy, krásní nebo inteligentní, nezávislí nebo spokojení, ale nikdy ne obojí najednou. Lady Gaga tak bezpochyby ztělesňuje protikladnou podstatu feminismu třetí generace. Může žena ovládat svoji sexualitu -- chlubit se s ní, ukazovat ji, zdůrazňovat ji a nebýt přitom předmětem patriarchálního výsměchu? Ne. Je tahle okázalost symptomem samotné patriarchální kultury? Ano. Je dokonalá feministka zahalená a skromná? Neurčitá hlava posazená na bezpohlavním těle? Ne.

Podle Josepha Campbella mýtus (náboženství) podněcuje náboženské/duchovní zážitky skrz metafory, protože neexistuje jiná cesta, jak sdělit nesdělitelné. Mýty procházejí opakujícími se cykly, jako v případě židovsko-křesťanské tradice s důrazem na maskulinní a otcovské prvky, která nahradila přírodní náboženství s mnoha bohyněmi. Teď když židovsko-křesťanský mýtus zestárl a jednoznačně mužská společnost přestává být realitou, je čas pro další, více relevantní řadu náboženských metafor. Campbell tvrdí, že v dnešní době strojů, kdy široce rozšířená mytologie de facto neexistuje, je právě na umělcích, aby takové metafory vytvářeli; koneckonců, dělali to vždy.

Bůh je nadpřirozený, nadpřirozeno je záhadné, umění obestírají záhady a Lady Gaga je umění.
Re: Lady Gaga
(24. 01. 2010 23:37)
Pro mě je videoklip k Bad Romance jen jedna velká reklama na Nemiroff Vodku nic víc. sm3
Re: Lady Gaga
(25. 01. 2010 00:03)
citace:
Andrews
"I want your Psycho, your Vertigo stick,
While you're in my Rear Window, baby you're sick"


... a pomocí názvů tří Hitchcockových filmů tak vytváří narážku na anální sex.

Konečně něco, čeho jsem se mohl alespoň trochu chytit, i když nevidět klip k Paparazzi, asi by mi to nedošlo. A ten článek taky něco vysvětluje. Sakra, zabývat se takhle systematicky něčím (čímkoli), co běží na MTV. Pořád cítím předsudky...

Jinak za rozbor chválím, Paparazzi se mi jako klip líbí o něco víc (už kvůli těm 8 minutám), ale tohle se mi zdálo o něco čitelnější.
Bez práce nejsou koláče. Tedy bez práce nejsou peníze a bez peněz nejsou koláče. No a bez koláčů není párty!
Re: Lady Gaga
(25. 01. 2010 19:12)
I MTV je součást naší kultury a něco (hodně?) o ní vypovídá. Tohle je něco, co naopak žádný undergroundový psytrance/dubstep/hardcore producent nikdy nenabídne; jeho tvorba možná bude velice osobní a hudebně hodnotná, ale výpovědní hodnotu v širším společenském měřítku má takřka nulovou.

Záleží, co kdo v tom hledá. Já tvrdím, že pop a underground se vzájemně potřebují a doplňují a oba jsou zajímavé něčím jiným. Ale mě v poslední době hodně baví všechno, v čem se mísí vysoké (umění) s nízkým, takže se na to možná dívám předpojatě.
Edit: Andrews (25. 01. 2010 19:12) (1x)
Re: Lady Gaga
(26. 01. 2010 01:00)
citace:
Andrews
Tohle je něco, co naopak žádný undergroundový psytrance/dubstep/hardcore producent nikdy nenabídne; jeho tvorba možná bude velice osobní a hudebně hodnotná, ale výpovědní hodnotu v širším společenském měřítku má takřka nulovou.

What's the point? Myslíš, že lidé jako Gaga rozvrátí systém a změní poměry?
Bez práce nejsou koláče. Tedy bez práce nejsou peníze a bez peněz nejsou koláče. No a bez koláčů není párty!
Re: Lady Gaga
(26. 01. 2010 20:41)
Já nemluvím o rozvrácení systému, to se nikdy nestane, nejsem naivní. Gaga si zaslouží pozornost, protože je to nejzásadnější pop star od Madonny, protože má na rozdíl od ostatních v téhle branži kreativní svobodu a protože nevyužívá provokace jen proto, aby provokovala (a byla slavnější), ale aby dostala mezi lidi nějakou svoji vizi. Ona není klasický prototyp celebrity a v tom je výjimečná.

There is no point; lidi jako ona mají společenský vliv a je zajímavé pozorovat, jak ho ona využívá, toť vše.
Re: Lady Gaga
(26. 01. 2010 20:45)
http://i38.tinypic.com/24yn6sp.gif

Jinak dal bych sem její videa z Oprah show, ale všechny mají mizernej zvuk a kolikrát není té angličtině úplně rozumět. Je to každopádně na youtube.
Re: Lady Gaga
(26. 01. 2010 20:54)
Jasně, já jen narážel na to míšení nízkého a vysokého umění, jestli v tom vidíš nějakej příslib do budoucna, nebo ne. Měl jsem pocit, že ano, podle toho, jak jsi psal o LG poprvé. A pak i v tom úryvku o Gamerovi.
Bez práce nejsou koláče. Tedy bez práce nejsou peníze a bez peněz nejsou koláče. No a bez koláčů není párty!
Re: Lady Gaga
(26. 01. 2010 21:12)
Aha, takhle. Ono to není nic nového, na podobném principu fungují snad všechny Tarantinovy filmy (intelektualizace braku) nebo i Verhoeven a jeho RoboCop a Starship Troopers (společenská satira ukrytá pod nánosem kýče a nevkusu, kterou ne každý rozšifruje). Koneckonců i Speed Racer. Bohužel nemám nastudovány dějiny umění natolik, abych mohl říct, jak moc je to pouze aktuální záležitost (příznak postmoderny?) a kde přesně jsou toho kořeny. Přijde mi ale, že v současnosti se tenhle přístup prosazuje víc než v minulosti.
Re: Lady Gaga
(03. 02. 2010 22:20)
citace:
Andrews
Nabízí se srovnání s filmem 'Gamer', který má s Lady Gaga několik věcí společných, především v tom, jakým způsobem pracuje s novými médii a jakým způsobem přistupuje k symptomům současnosti. Gamer také vyhání některé vybrané znaky ad absurdum a např. hlavního záporáka, megalomanského génia a "loutkáře" lidstva (Michael C. Hall) vyobrazuje jako ztělesnění celého toho propojeného mediálně-otrokářského systému (jeho mozek je z většiny tvořen nanotechnologií, která pohání celý systém), jako postavu představující nějakou neuchopitelnou sílu - tvář kyberpunku. Stejně tak Gaga je tváří současné popkultury celebrit, se vším zlým i dobrým co k tomu patří, a stejně jako Gamer je ale zároveň vůči tomu samému systému podvratná - ačkoli Gaga operuje ve stejném prostoru jako dejme tomu Britney Spears a Gamer přejímá estetiku béčkové akce, není možné říct že nejsou ničím víc; oba totiž ten svůj prostor do určité míry infiltrují a jsou zároveň jeho satirou. Oba jsou většinou nepochopeni, protože na první pohled nepředstavují klasické vymezení se vůči mainstreamu.

Zjistil jsem, že pro to, co jsem se tady tak neohrabaně snažil popsat, existuje odborný termín: Camp.

citace:
As such, its claims to legitimacy are dependent on its opposition to the status quo; camp has no aspiration to timelessness, but rather lives on the hypocrisy of the dominant culture. It doesn't present basic values, but precisely confronts culture with what it perceives as its inconsistencies, to show how any norm is socially constructed.
...
Camp is a critical analysis and at the same time a big joke. Camp takes “something” (normally a social norm, object, phrase, or style), does a very acute analysis of what the “something” is, then takes the “something” and presents it humorously. As a performance, camp is meant to be an allusion. A person being campy has a generalization they are intentionally making fun of or manipulating. Though camp is a joke it is also a very serious analysis done by people who are willing to make a joke out of themselves to prove a point.


A mezi zástupci z řad celebrit:

Celebrities with camp personae include David Bowie, John Waters, Elvira, Pee-wee Herman, Elton John, Freddie Mercury, Richard Simmons, Dame Edna, Divine (Glen Milstead), RuPaul, Boy George, Liberace, Mika, Madonna, and Lady Gaga.


...

A abych k tomu ještě doplnil poznámku: Je to přesně tak, jak se říká v Gamerovi - jedině použitím vlastních zbraní systému lze na systém vyzrát a přizpůsobit ho sobě. V případě Lady Gaga to je nejvíc vidět v jejím vztahu s bulvárem, proti kterému vědomě použila jeho vlastní a největší zbraň - lež (že má penis), aby tak skrz něj dosáhla zvýšení vlastní popularity. Do důsledku tak naplnila jeden z důležitých požadavků campu (A person being campy has a generalization they are intentionally making fun of or manipulating. Though camp is a joke it is also a very serious analysis done by people who are willing to make a joke out of themselves to prove a point.), když si sama ze sebe udělala legraci, aby tak poukázala na vylhaný charakter konzumní společnosti.
Edit: Andrews (03. 02. 2010 22:26) (1x)
Re: Lady Gaga
(08. 02. 2010 21:48)
Re: Lady Gaga
(08. 02. 2010 22:27)
Andrews: ten stříbrný obleček je z posledního předávání Grammy?
Edit: Newman (08. 02. 2010 22:28) (1x)

Re: Lady Gaga
(08. 02. 2010 22:56)
Re: Lady Gaga
(08. 02. 2010 23:31)
Dík, já zatím fotky neviděl, jen jsem se dočetl, že zaujala právě tím oblečkem. Očividně jsou z něj všichni paf sm3 Jak tam vlastně dopadla, zbyla na ni nějaká cena, když jich tolik "vyžrala" Beyoncé?

avatar SHP
Re: Lady Gaga
(10. 02. 2010 17:38)
Pro Andrewse, pokud to ještě neví.

Lady Gaga věnovala jeden ze svých divokých koncertních kostýmů do internetové aukce, jejíž výtěžek jde na podporu obětem na Haiti. Aukce podepsaného korzetu, který vypadá jako lidská kostra, proběhne 23. března na stránkách charitybuzz.com.

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTAaqIi1svzslWPsi_iWIBi-hJW8MM4K5-rCOs3iAGydFuZ26k&t=1&usg=__wTcwXPb8sYn5gWPfwZ2DrjEAcjY= http://i43.tinypic.com/30mo136.jpg


http://s.meebo.com/skin/default/img/emoticons/panda.gifVíte, proč SHP skončí na každé party na zemi? Protože je to tam nejtvrdší! http://s.meebo.com/skin/default/img/emoticons/panda.gif
Re: Lady Gaga
(18. 02. 2010 18:54)
Gaga na Brit Awards http://img.tranceaddict.com/images/icons/new/0509/luvlove.gifTelephone v acoustic podání a alternativní verse Dance In The Dark hodně ulítlá - úplně ignorovala tradiční stavbu popového songu. Líbí se mi, že začíná čím dál víc experimentovat i hudebně.


A ještě důkaz, že klip na Telephone fakt bude něco mega:

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/telephone_shot_01.jpg

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/telephone_shot_02.jpg

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/paul_andrews/telephone_shot_03.jpg
Re: Lady Gaga
(19. 02. 2010 00:02)
Ta ženská je zvíře, uff! sm5

Re: Lady Gaga
(19. 02. 2010 00:38)
Ty woe ona sedet v te saskarne predemnou tak ji tu hruzu z hlavy asi sejmu. Kazdopadne se holka neboji =)

http://img443.imageshack.us/img443/2255/baner9fo6.png
strom

[www.csfd.cz]
[iamek.rajce.idnes.cz]
250films.net
Slávie pi čaje !
Re: Lady Gaga
(22. 02. 2010 21:42)
Lady Gaga je výborná textařka, zpěvačka a klavírní virtuóz. Již od dětství psala své první songy a i dnes je tvůrkyní svých hitů. Psala pro Pussycat Dolls, Britney Spears a New Kids On The Block. Její cesta na vrchol slávy byla však velice obtížná, dělala průšvihy, brala drogy a tancovala v erotických klubech. (Musíme však připustit, že nebyla prvním ani posledním zpěvákem s drogovou minulostí. )
Její nadání bylo tak vysoké, že se i přes toto dostala a dnes je z ní nejlepší zpěvačka, kterou zná snad opravdu každý. Dala hudbě nový směr, propojení extravagantnosti, ženské lehkosti, a přesto i vážnosti.
Pro diváckou show dělá Lady Gaga opravdu maximum. Všechny své peníze investuje do drahých návrhářských oděvů a videoklipů, za které sklízí slávu a obdiv. Žije v dvou tourbusech; v jednom má oblečení a v druhém žije.
Pro mě je Lady Gaga osobní vzor. Je to nápaditá zpěvačka, která po sobě zanechá spoustu stop. Pokaždé čekám, kdy se na internetu objeví nějaká nová fotka, video nebo text, zmiňující se o jejím umění.
Re: Lady Gaga
(06. 03. 2010 10:26)
Re: Lady Gaga
(06. 03. 2010 18:20)
Super! :) Ale pak jsem "nedopatrenim" kliknul na souvisejici video a to me uplne rozsekalo... sm0

Re: Lady Gaga
(12. 03. 2010 19:17)
Skoro desetiminutový klip na nový singl Telephone (ft. Beyonce), který měl premiéru v noci ze včerejška na dnešek.Po "narativní" (pokud se tomu tak dá říkat) stránce navazuje na Paparazzi a podobně jako Bad Romance obsahuje motiv vysvobození se z konvencí společnosti (vězení). Ty doslovné narážky na Tarantina z toho už vážně dělají post-postmodernu, protože tady už se odkazuje na něco, co samo staví na odkazech.

Později k tomu snad napíšu něco delšího.
Re: Lady Gaga
(12. 03. 2010 19:40)
Hahaha, what the hell... v tom videu jsou narážky na Command & Conquer, Dunu a Star Wars. I love you Gaga, I love you. sm14
Edit: Andrews (12. 03. 2010 19:40) (1x)
Re: Lady Gaga
(12. 03. 2010 21:09)
Andrews: NEUVERITELNA PECKA! :-) takovejhle klip jsem nevidel uz dlouho... :) Nejvic me dostala figura a'la Jackson pri odchodu z veznice a pak hlaska "Once you kill a cow, you gotta make a burger!" sm13
avatar Freezer (moderátor)
Re: Lady Gaga
(12. 03. 2010 21:09)
perfetkní video, výbornej song, škoda jen že je to prostě šereda :)

Current top 3:

1. Gouryella - Venera
2. Future Disciple - Adventure To The South (Robert Nickson Remix)
3. Marco Torrance & Natasha Jaffe - Under The Diving Bell (DIM3NSION Remix)
4. Purple Haze - Out Here
5. Dimension - Voorpret
Re: Lady Gaga
(12. 03. 2010 21:32)
Hláška "I've told you she didn't have a dick" to rozbila, parádní kousek (opět) sm5

Re: Lady Gaga
(12. 03. 2010 22:38)
citace:
Freezer
...škoda jen že je to prostě šereda :)

Ne, ona jen není klasicky krásná.


"Let's make a sandwich!"
avatar majklhauske (moderátor)
Re: Lady Gaga
(13. 03. 2010 01:53)
nevím teda mě přijde celkem pěkná :)

telephone jsem ješte neviděl ale jestli tam je beyonce tak to je náká vracenka za skladbu video star ne ? .. skoda ža to asi nebude mít tak hutný bas jako právě video star ...
Re: Lady Gaga
(14. 03. 2010 22:28)
Freezer možná viděl fotky z tohoto článku [www.dailymail.co.uk] , kdy tahle je docela creepy sm2

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/06/10/article-1191997-0546643A000005DC-864_468x660.jpg

avatar Freezer (moderátor)
Re: Lady Gaga
(14. 03. 2010 22:45)
ona je creepy všude, ne jenom tady...prostě zcela mimo můj vkus sm17

Cheryl Cole nebo Taylor Swift, to je naopak zcela můj vkus sm5
Edit: Freezer (14. 03. 2010 22:45) (1x)

Current top 3:

1. Gouryella - Venera
2. Future Disciple - Adventure To The South (Robert Nickson Remix)
3. Marco Torrance & Natasha Jaffe - Under The Diving Bell (DIM3NSION Remix)
4. Purple Haze - Out Here
5. Dimension - Voorpret
Re: Lady Gaga
(14. 03. 2010 23:05)
citace:
Newman

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/06/10/article-1191997-0546643A000005DC-864_468x660.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3628/3619312260_fb15434625_o.png
Re: Lady Gaga
(14. 03. 2010 23:27)
citace:
Freezer
ona je creepy všude, ne jenom tady...prostě zcela mimo můj vkus sm17

Cheryl Cole nebo Taylor Swift, to je naopak zcela můj vkus sm5

No jo, ale tyhle bodují krásou, zatímco Gaga uměním sm2

avatar Freezer (moderátor)
Re: Lady Gaga
(14. 03. 2010 23:40)
to nepopírám, byť se mi jejich hudba taky líbí

Current top 3:

1. Gouryella - Venera
2. Future Disciple - Adventure To The South (Robert Nickson Remix)
3. Marco Torrance & Natasha Jaffe - Under The Diving Bell (DIM3NSION Remix)
4. Purple Haze - Out Here
5. Dimension - Voorpret
Re: Lady Gaga
(18. 03. 2010 09:50)
Re: Lady Gaga
(09. 04. 2010 18:04)
Jsem rád, že má tohle nějaký smysl, díky za pozitivní ohlasy.

Přemýšlel jsem, kdy něco sepsat ke klipu k Telephone, tak snad se k tomu teď někdy dostanu, aby tu zase přibyl nějaký obsah.
Re: Lady Gaga
(14. 04. 2010 14:47)
LukaSH z práce
Re: Lady Gaga
(03. 05. 2010 16:28)
[kultura.idnes.cz]

Američanka Lady Gaga šokuje. Jedni se nemohou vzpamatovat z jejích módních výstřelků, druzí jsou fascinovaní jejím talentem. Na podzim se s ní budou moci seznámit i čeští fanoušci. Zpěvačka a skladatelka vystoupí 17. listopadu v pražské O2 areně.

"Vstupenky budou stát 1 390 až 2 590 korun. Fanoušci je v předprodeji najdou od 10. května," uvedl Petr Novák z pořádající agentury Live Nation ke koncertu, který je součástí The Monster Ball Tour.
Re: Lady Gaga
(03. 05. 2010 16:32)
Tahle ''hvezda'' bude v praze. Predpokladam, ze Andrews bude masturbovat v prvni rade sm16 ...

http://img443.imageshack.us/img443/2255/baner9fo6.png
strom

[www.csfd.cz]
[iamek.rajce.idnes.cz]
250films.net
Slávie pi čaje !
Autor:
Váš email:
Předmět:
Spam prevention:
Please, solve the mathematical question and enter the answer in the input field below. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
Question: how much is 10 plus 18?